Предварителната оценка на Бюрото за икономически анализи показа, че брутният вътрешен продукт (БВП) на САЩ е нараснал с 2.8% на годишна база през второто тримесечие, надминавайки прогнозите на икономистите, анкетирани от Bloomberg, за ръст от 2%.
Този показател е по-висок и от ревизирания растеж на БВП за първото тримесечие от 1.4%.
„Основният“ индекс на разходите за лично потребление, който изключва храните и енергията, нарасна с 2.9% през първото тримесечие, надхвърляйки прогнозите за 2.7%, но намалявайки спрямо увеличението от 3.7% през предходното тримесечие.
Публикуването на тези данни идва в момент, когато инвеститорите оценяват кога Федералният резерв може да започне да намалява лихвените проценти и дали централната банка може да намали инфлацията до целевото равнище от 2%, без да предизвика значителен икономически спад.
Към четвъртък пазарите напълно бяха оценили намаляването на лихвите от страна на Фед до края на заседанието му през септември.
Нийл Дута, ръководител на отдела за икономически изследвания в Renaissance Macro, отбеляза, че данните подкрепят идеята, че Фед може да си позволи да изчака. „При стабилно нарастващо частно вътрешно търсене няма спешна необходимост Фед да действа бързо. Юли остава подготвителна среща за септември“, написа Дюта.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.