Финансовият преподавател и автор Робърт Кийосаки алармира за състоянието на американската икономика, предупреждавайки, че въпреки статута си на най-голямата световна икономика с БВП от около $29 трилиона, държавата върви надолу.
Той разкритикува правителствените ръководители, особено президента Байдън и вицепрезидента Харис, за тяхната политика и видима недобросъвестност, които според него застрашават стабилността на страната.
С наближаването на президентските избори Кийосаки призова за лидери, които въплъщават почтеност, противопоставяйки сегашната администрация на исторически фигури като Вашингтон и Линкълн.
Той е особено загрижен за нарастващия държавен дълг, предполагайки, че той може да застраши финансовата сигурност на американците.
Кийосаки се застъпва за инвестиране в сигурни активи, като например Биткойн, като средство за предпазване от икономически сътресения. Той се позовава на прогнозите на Майкъл Сейлър, който предвижда, че водещата криптовалута може значително да увеличи стойността си, като потенциално би съставлявала 7% от световния капитал до 2045 г.
Към момента на писане на статията цената е около $62,200, доближавайки се до най-високата си стойност за всички времена. Кийосаки разглежда Биткойн като по-сигурна инвестиция в сравнение с традиционните валути, които са податливи на инфлация и обезценяване, и смята, че той може да изиграе решаваща роля за осигуряване на богатството на инвеститорите в бъдеще.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.