Чамат Палихапития, милиардер в сферата на рисковия капитал, твърди, че икономиката на САЩ може да не е толкова здрава, колкото изглежда, предполагайки, че правителствените разходи са довели до голяма част от растежа, наблюдаван през последните години.
В неотдавнашен епизод на подкаста „All-In“ той посочи, че ако се премахне приносът на правителството към БВП, икономическият пейзаж ще изглежда много по-неблагоприятен.
Палихапития смята, че активността на частния сектор е била приглушена – мнение, което според него съответства на усещането му, че икономиката може би вече се намира в „слаба рецесия“.
Той отбеляза, че много компании отчитат отслабване на търсенето, въпреки че икономическите показатели на най-високо равнище създават впечатление за стабилност.
Според него основният проблем е, че правителственото потребление е подкрепило БВП, прикривайки стагнацията или свиването, с което се сблъскват частните предприятия.
Той отправя предупреждение, че разчитането в голяма степен на правителствените разходи за поддържане на икономическия растеж е неустойчиво и може да доведе до пазарно разочарование. Според него в един момент капиталовите пазари могат да отхвърлят този изкуствен стимул, което може да доведе до рязка икономическа корекция.
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.
Strategy, компанията, известна преди като MicroStrategy, обяви цената на ново набиране на капитал в размер на $2.47 милиарда чрез първично публично предлагане на привилегировани акции с променлив лихвен процент (STRC).
Нов доклад на MEXC разкрива поразителна смяна на поколенията в поведението при търговия с криптовалути: Търговците от поколението Z бързо възприемат инструментите с изкуствен интелект като основни компоненти на своята стратегия.
Крипто пазарът загуби 1.02% през последните 24 часа, воден от резкия спад на Биткойн и отслабващия интерес към алткойните.