ICO платформа обеща пълно възстановяване на средства след хак за $7 милиона
Главният изпълнителен директор Анти Данилевски написа в блога си, че екипът на стартъпа е открил около 70 милиона копия от KICK токените, които липсват в портфейла им, след като частният ключ на собственика на интелигентния договор на KickCoin е бил компрометиран. Няколко портфейла на потребителите бяха изпразнени като част от хак, въпреки че стартъпа се ангажира да връща токените на всички притежатели.
Данилевски заяви, че фирмата за пръв път е научила за нарушението, когато потребителите се оплакали, че не могат да намерят токени на стойност около 800 000 долара в портфейлите си.
„За да скрият резултатите от своята дейност, са използвали методите, използвани от интелигентния договор KickCoin в интеграция с мрежата на Bancor: хакерите унищожават токените на около 40 адреса и създават токени на останалите 40 адреса в съответната сума“, пише Данилевски.
Говорител на Bancor каза, че специфичната функция, която позволява компрометирането на частния ключ на интелигентния договор, е създадена от KickICO „и не е била предпоставка или част от интеграцията на Bancor.“
Говорителят добави:
„Независимо дали поставяте тази способност в токена си или не, е напълно независим от интеграцията с Bancor. И ако решите да изградите тази способност в токена си, трябва да го защитите“.
Данилевски каза, че KickICO възстанови контрола върху интелигентния договор и възнамерява да върне всички изгубени токени на потребителите.
Платформата, която стартира в средата на 2017 г., събра 5000 ETH в кръг за финансиране преди ICO, последвано от рекордно увеличение от близо 85 000 ETH по време на публичната продажба на токени. Партньорите по проекта включват децентрализирано стартиране на банковия обмен Bancor, както и блокчейн компании Pacatum, Coinhills и Qoin.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Авраам Айзенберг, известен с организирането на експлойта на Mango Markets през 2022 г., бе осъден на 52 месеца затвор, но не за дейностите си, свързани с криптовалути.
Loopscale, децентрализирана финансова платформа, изградена върху Solana, бе принудена да преустанови кредитната си дейност след сериозен пробив в сигурността, който доведе до загуби в размер на около $5.8 милиона.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.