ICO платформа обеща пълно възстановяване на средства след хак за $7 милиона
Главният изпълнителен директор Анти Данилевски написа в блога си, че екипът на стартъпа е открил около 70 милиона копия от KICK токените, които липсват в портфейла им, след като частният ключ на собственика на интелигентния договор на KickCoin е бил компрометиран. Няколко портфейла на потребителите бяха изпразнени като част от хак, въпреки че стартъпа се ангажира да връща токените на всички притежатели.
Данилевски заяви, че фирмата за пръв път е научила за нарушението, когато потребителите се оплакали, че не могат да намерят токени на стойност около 800 000 долара в портфейлите си.
„За да скрият резултатите от своята дейност, са използвали методите, използвани от интелигентния договор KickCoin в интеграция с мрежата на Bancor: хакерите унищожават токените на около 40 адреса и създават токени на останалите 40 адреса в съответната сума“, пише Данилевски.
Говорител на Bancor каза, че специфичната функция, която позволява компрометирането на частния ключ на интелигентния договор, е създадена от KickICO „и не е била предпоставка или част от интеграцията на Bancor.“
Говорителят добави:
„Независимо дали поставяте тази способност в токена си или не, е напълно независим от интеграцията с Bancor. И ако решите да изградите тази способност в токена си, трябва да го защитите“.
Данилевски каза, че KickICO възстанови контрола върху интелигентния договор и възнамерява да върне всички изгубени токени на потребителите.
Платформата, която стартира в средата на 2017 г., събра 5000 ETH в кръг за финансиране преди ICO, последвано от рекордно увеличение от близо 85 000 ETH по време на публичната продажба на токени. Партньорите по проекта включват децентрализирано стартиране на банковия обмен Bancor, както и блокчейн компании Pacatum, Coinhills и Qoin.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…