Технологичният гигант IBM утрои броя на блокчйн патентите си в САЩ от миналата година.
Това прави растежа на IBM в американските патенти най-големия от миналата година, според доклад на BeinCrypto от 16-ти юли.
Според данните, събрани от Ювал Халеви, съосновател на крипто и блокчейн PR компанията GuerillaBuzz, броят на активните патентни семейства на IBM е неизмеримо по-голям от тези на други известни корпорации.
Това включва някои основни технологични компании, като Intel, Microsoft и Dell Technologies:
Само за 1 година броят на блокчейн патентите на IBM се е увеличил с 300%. Когато една от най-големите компании в света (366,000 служители) харчи толкова много ресурси за развитието на отдел блокчейн, това говори много за пазарния потенциал.
Съобщава се, че IBM има международна конкуренция. Както е отбелязано в доклада, Китай понастоящем изпреварва САЩ и света като цяло по отношение на патентите с блокчейн.
Alibaba, по-специално, е водещата китайска компания по отношение на блокчейн патентите, въпреки че има само 25 патента, подадени в САЩ.
Към май, Alibaba е кандидатствал за невероятните 262 патента, според цифри от Securities Daily. Според този доклад Китай е и световен лидер в патентните заявки, свързани с блокчейн, като организациите в страната очевидно подават за 4,435 патента между 2013 г. и 2018 г. През същия период САЩ съобщават за 1,833 патента.
Въпреки това, друго проучване, представено от Швейцарския федерален институт за интелектуална собственост и Уидърс и Роджърс LLP, предполага, че в САЩ са подадени повече патентни заявки за блокчейн, отколкото за Китай между 2012 и 2018 година.
Според този доклад, САЩ са подали 1,680 патента по това време, докато Китай е подал 1,590 патента. Освен това IBM съобщава, че е подал 143 патента през този период, осигурявайки си първо място. Произходът на несъответстващите констатации в този доклад в сравнение с този на Securities Daily е неизвестен.
PNC Financial Services Group си партнира с Coinbase, като дава възможност на избрани клиенти да купуват и продават криптовалути директно от сметките си в PNC.
Goldman Sachs и BNY ще представят новаторска блокчейн инициатива, която ще позволи на институционалните инвеститори да купуват токенизирани акции на фондовете на паричния пазар, съобщи CNBC.
Като забележителна стъпка за американските крипто трейдъри, Coinbase обяви старта на регулирани от CFTC безсрочни фючърси чрез Coinbase Financial Markets (CFM).
Western Union гледа към стабилните монети като към следващата граница в глобалните плащания, сигнализирайки за преминаване към дигиталните активи след приемането на закона GENIUS.