Тези работни места ще са в областта на изкуственият интелект (AI), блокчейн и интернет на нещата (IoT), съобщава Le Monde.
Съобщението беше направено на срещата „Tech for Good“ в Париж, чийто домакин бе президента на Франция Емануел Макрон. Изследвайки идеята да превърнем Франция в „център за върхови постижения“, посветен на изкуствения интелект, техният гигант търси да наеме 1800 специалисти във Франция в области като блокчейн, AI и интернет на нещата. Това включва най-малко 400 научни работни места, обявени през януари. В усилията си да разширят дейността си във Франция, IBM си сътрудничи с големи клиенти като Crédit Mutuel, Orange Bank, Generali, SNCF и LVMH.
Въз основа на американските класификации на работни места „сини якички“ или „бели якички“, Ромети заяви, че IBM ще донесе програма за обучение за „нови работни места“ във Франция.
IBM непрекъснато разширява своето участие в блокчейн, като прилага технологията в редица проекти. През януари компанията си партнира с датската транспортна и логистична компания Maersk, за да създаде британска компания за доставки. Целта на проекта е да се комерсиализира блокчейн за всички аспекти на глобалната система за доставки. През март IBM обяви, че най-малкият компютър в света ще използва технология за блокчейн и скоро ще бъде „вграден в ежедневните устройства“. Компанията твърди, че в рамките на пет години „криптографските котви – като мастилени точки или малки компютри, по-малки от зърно, ще бъдат вградени в ежедневните обекти и устройства“.
Миналия месец платежната и технологична компания MasterCard обяви, че ще наеме 175 нови служители в Дъблин, Ирландия, включително специалисти по блокчейн, за да увеличи присъствието си в страната.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.