Крипто борсата Huobi се присъедини към руския фонд за иновации VEB, за да сподели бележките си относно крипто регулацията, съобщи прессъобщението на фонда, публикувано в сряда, 19-и септември.
Според Crunchbase, фондът за иновации на VEB е създаден през 2011 г., за да инвестира в руски високотехнологични стартъп фирми и да насърчава местните иновации на световния пазар.
Една от основните цели на партньорството с четвъртата по големина платформа за криптовалути в света, както се съобщава в изявлението, е да се използва опитът за крипто регулиране, придобит от Huobi, и да се приложи в Русия, особено за адаптиране на правната рамка за цифровите активи.
Главният изпълнителен директор на иновациите за VEB Владимир Демин обясни, че експертния опит на Huobi ще помогне да се създаде „правна основа, която да може да се конкурира с настоящите обещаващи юрисдикции“.
Андрей Грачев, говорител на Huobi в Русия, обясни още, че борсата възнамерява да влезе в руския пазар през април:
Радваме се, че най-сетне се случи. Руските инвеститори досега не са имали връзка с глобалните търговски платформи, а Huobi е първият, който открива своето звено в Русия.
Както е цитирано от VEB Innovations, главният директор на Huobi Global Едуард Чен заяви, че борсата ще осигури облачни услуги в Русия и ще позволи на руските инвеститори да използват Huobi OTC.
Huobi не е първата компания, свързана с крипто, която да взаимодейства с организацията, свързана с VEB. Според уебсайта си VEB вече е партньор с Етериум и руската блокчейн платформа Waves.
В своето първо издание „законопроект за цифровите финансови активи“ са дефинирани криптовалутите, както и технологии, свързани с блокчейн, като интелигентни договори, добив на крипто и ICO.
Въпреки това, според статия, публикувана от руския вестник Известия на 19-и септември, малко преди второто четене, определението за криптовалути напълно изчезна от документа, тъй като в момента законопроекта се съсредоточава върху токените и инвестициите.
През септември бе съобщено, че руска лобистка група от високопоставени мениджъри, включително двама от десетте най-големи руски милиардери според Forbes, започва да подготвя алтернативен законопроект за крипто регулиране, тъй като един от експертите на групата нарече първоначалния законопроект „недовършен и фрагментиран“.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.