Двете крипто борси са изправени пред силен натиск в Китай.
Обменът на криптовалута Huobi обяви, че “постепенно ще пенсионира” всички свои съществуващи китайски потребители до края на годината, за да спази местните разпоредби.
Huobi Global постепенно ще оттегли съществуващите потребителски акаунти в континентален Китай до 24:00 часа (UTC+8) на 31-ви декември 2021 г. и ще гарантира безопасността на активите на потребителите. Ще информираме потребителите за конкретните договорености и подробности чрез официални съобщения, имейли, текстови съобщения и др.
Междувременно конкурентната борса Binance вече не позволява на нови потребители от континентален Китай да се регистрират на борсата.
На 25-ти септември Huobi също се опита да попречи на китайските жители да създават нови акаунти на своята платформа.
Китайският крипто коментатор Колин Ву отбеляза, че в момента борсите са изправени пред още по-голям натиск покрай засилващите се репресии.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Робърт Кийосаки коментира мерките срещу крипто на Китай
Народната банка на Китай наскоро издаде известие, в което се казва, че е незаконно чуждестранните борси да предоставят услуги на потребители в континентален Китай в допълнение към вече съществуващите мерки срещу сектора.
Binance и Huobi стартират в Китай, но и двете борси трябваше да се преместят в други юрисдикции, след като правителството наложи забрана за вътрешната търговия с крипто през 2017 г.
Дубайският регулаторен орган за виртуални активи (VARA) засилва надзора си върху бизнеса с криптовалути, като се насочва към тези, които нямат лиценз или не спазват правилата за маркетинг.
Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) на Тайланд предлага нови правила, които да позволят на взаимните и частните фондове да инвестират в продукти, свързани с криптовалути, в отговор на нарастващия институционален интерес.
Комисията за ценни книжа и фючърси (SFC) на Хонконг планира да одобри повече борси за криптовалути до края на годината, според главния изпълнителен директор Джулия Лунг.
Федералната данъчна служба (FTA) на ОАЕ публикува изменения на Изпълнителния регламент на Федерален указ-закон № 8 от 2017 г., който регулира данъка върху добавената стойност (ДДС).