Двете крипто борси са изправени пред силен натиск в Китай.
Обменът на криптовалута Huobi обяви, че “постепенно ще пенсионира” всички свои съществуващи китайски потребители до края на годината, за да спази местните разпоредби.
Huobi Global постепенно ще оттегли съществуващите потребителски акаунти в континентален Китай до 24:00 часа (UTC+8) на 31-ви декември 2021 г. и ще гарантира безопасността на активите на потребителите. Ще информираме потребителите за конкретните договорености и подробности чрез официални съобщения, имейли, текстови съобщения и др.
Междувременно конкурентната борса Binance вече не позволява на нови потребители от континентален Китай да се регистрират на борсата.
На 25-ти септември Huobi също се опита да попречи на китайските жители да създават нови акаунти на своята платформа.
Китайският крипто коментатор Колин Ву отбеляза, че в момента борсите са изправени пред още по-голям натиск покрай засилващите се репресии.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Робърт Кийосаки коментира мерките срещу крипто на Китай
Народната банка на Китай наскоро издаде известие, в което се казва, че е незаконно чуждестранните борси да предоставят услуги на потребители в континентален Китай в допълнение към вече съществуващите мерки срещу сектора.
Binance и Huobi стартират в Китай, но и двете борси трябваше да се преместят в други юрисдикции, след като правителството наложи забрана за вътрешната търговия с крипто през 2017 г.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.