Мултинационалният технологичен гигант - Huawei - подписа стратегическо споразумение за сътрудничество с Народната банка на Китай (PBoC).
Според изявление от канала WeChat, на Huawei, на 4-ти ноември, заместник-управителят на PBoC, Фан Ифей, присъства на подписването на споразумение за финтех изследователско сътрудничество между Huawei и ‘Института за изследване на дигитални валути’ на PBoC в централата на Huawei в Шънджън.
В съобщението не бяха споменати подробности относно споразумението или дали то включва съвместно проучване на блокчейн технологията или дигиталните валути.
През последните няколко години, Huawei активно развива своите блокчейн възможности. През април 2018 г., фирмата стартира своята базирана на Hyperledger платформа – Blockchain Service, един месец след пускането на съвместния проект на двете компании – Caliper.
През юни, фирмата обмисляше да пусне блокчейн услуги в Латинска Америка. Анонимен директор на Huawei заяви, по време на конференцията на CIAB Febraban на 11-ти юни, че техните продукти и услуги, които са базирани на веригата, могат да бъдат достъпни на континента в близко бъдеще.
През последните няколко години, китайското правителство не си губеше времето и започна да преследва развитието на блокчейн и иновациите в страната, тъй като желае да бъде световен лидер в областта на нововъзникващите разпределени технологии (DLT).
През юни 2017 г., централната банка на Китай основа ‘Института за изследване на дигитални валути’, съсредоточавайки усилията си върху блокчейн технологията и финтех.
Самият президент, Си Дзинпин, наскоро призова своята страна да ускори приемането на блокчейн технологията, казвайки:
Трябва да приемем блокчейн като важен пробив за независими иновации на основните технологии, да изясним основните направления, да увеличим инвестициите, да се съсредоточим върху редица ключови технологии и да ускорим развитието на блокчейн и индустриалните иновации.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.