Мултинационалният технологичен гигант - Huawei - подписа стратегическо споразумение за сътрудничество с Народната банка на Китай (PBoC).
Според изявление от канала WeChat, на Huawei, на 4-ти ноември, заместник-управителят на PBoC, Фан Ифей, присъства на подписването на споразумение за финтех изследователско сътрудничество между Huawei и ‘Института за изследване на дигитални валути’ на PBoC в централата на Huawei в Шънджън.
В съобщението не бяха споменати подробности относно споразумението или дали то включва съвместно проучване на блокчейн технологията или дигиталните валути.
През последните няколко години, Huawei активно развива своите блокчейн възможности. През април 2018 г., фирмата стартира своята базирана на Hyperledger платформа – Blockchain Service, един месец след пускането на съвместния проект на двете компании – Caliper.
През юни, фирмата обмисляше да пусне блокчейн услуги в Латинска Америка. Анонимен директор на Huawei заяви, по време на конференцията на CIAB Febraban на 11-ти юни, че техните продукти и услуги, които са базирани на веригата, могат да бъдат достъпни на континента в близко бъдеще.
През последните няколко години, китайското правителство не си губеше времето и започна да преследва развитието на блокчейн и иновациите в страната, тъй като желае да бъде световен лидер в областта на нововъзникващите разпределени технологии (DLT).
През юни 2017 г., централната банка на Китай основа ‘Института за изследване на дигитални валути’, съсредоточавайки усилията си върху блокчейн технологията и финтех.
Самият президент, Си Дзинпин, наскоро призова своята страна да ускори приемането на блокчейн технологията, казвайки:
Трябва да приемем блокчейн като важен пробив за независими иновации на основните технологии, да изясним основните направления, да увеличим инвестициите, да се съсредоточим върху редица ключови технологии и да ускорим развитието на блокчейн и индустриалните иновации.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.