Начало » Регулации » Хонгконг не включи алгоритмичните стабилни монети в регулаторната си рамка

Хонгконг не включи алгоритмичните стабилни монети в регулаторната си рамка

03.02.2023 8:02 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Хонгконг не включи алгоритмичните стабилни монети в регулаторната си рамка

Паричният орган на Хонгконг (HKMA) не включи алгоритмичните стабилни монети в регулаторната си рамка и ще изисква от всички емитенти на стабилни монети да подкрепят стойностите им с базови резервни активи по всяко време.

На 31 януари HKMA публикува заключението от консултациите към документа за обсъждане на крипто и стабилни монети, обобщавайки обратната връзка от 58 подадени становища.

В обобщението си регулаторът подчерта формулата за базиран на риска и гъвкав подход, който е необходим за крипто сектора.

Паричният орган възнамерява да разработи цялостна регулаторна рамка за стабилните монети, основана на принципа на пълно обезпечаване и обратно изкупуване по номинал. HKMA също така ще ограничи дружествата да се отклоняват от основната си дейност. В документа се дава пример с операторите на портфейли, на които няма да бъде позволено да се занимават с отпускане на заеми.

Въз основа на процеса на консултации се очаква регулаторните мерки да бъдат приети през 2023/2024 г. под формата на ново законодателство или изменения на съществуващите закони.

Според информацията приоритет ще бъде регулирането на стабилните монети, които претендират за препратка към една или повече фиатни валути.

Новият процес на лицензиране ще бъде задължителен както за емитентите, които осъществяват дейността си пряко в Хонгконг, така и за онези дружества, които предлагат продуктите си на хонгконгската общественост.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво стои зад рецесията и какво предстои за Биткойн? – Раул Пал


Стабилни монети, които получават стойността си въз основа на арбитраж или алгоритъм няма да бъдат приемани, тъй като притежателите на такива монети трябва да могат да ги осребрят в референтната фиатна валута по номинал в рамките на разумен срок.

Тъй като регламентът ще се съсредоточи върху областите на емитиране, управление и стабилизиране, някои от дейностите, свързани със стабилни монети може да не бъдат обхванати в регулаторната рамка на първоначалния етап.

Сред тях са закупуването или размяната на стабилни монети с фиатна валута, издаването на дебитни/кредитни карти за криптoвалути и дейности, свързани с банкомати или магазини за обмен на криптоактиви.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Ето кога Камарата на представителите на САЩ ще гласува ключови крипто законопроекти

След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.

04.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на SEC с коментар за крипто регулациите

Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.

03.07.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Губернаторът на Аризона наложи вето върху законопроект за крипто резерв

Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.

02.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC проучва нова ускорена процедура за одобрение на ETF-и

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.

02.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.