Хондурас може да е следващата нация, която официално признава Биткойн като законно платежно средство.
Съобщава се, че президентът на страната Ксиомара Кастро каза, че Ел Салвадор не трябва да бъде единствената страна, “избягала от хегемонията на долара”.
Кастро също така подчерта, че Хондурас има право “да се придвижи към Първия свят”, казаха източниците, въпреки че информацията все още не e непотвърдена към момента на публикуване.
Съобщава се, че изявлението на президента на Хондурас ще се състои в понеделник сутринта, 21-ви март.
Страната от Централна Америка следва модела на силен интерес към криптовалутата. През август 2021 г. Хондурас представи първия си банкомат за Биткойн и Етериум в столицата Тегусигалпа, позволявайки на потребителите да купуват цифровите активи, използвайки местната валута лемпира.
Макс Кайзер, който прекарваше време в и около региона, сподели знамето на Хондурас на 18-ти март, намеквайки, че нещо може да се случи там скоро.
It’s happening… pic.twitter.com/9RvtblXfoK
— MAX (@maxkeiser) March 18, 2022
Прочети Още: Да очакваме ли алткойн сезон през 2022? – Джъстин Бенет
Интересното е, че Хондурас, който граничи със Салвадор, е едва 40-тата страна, за която се предвижда да позволи използването на криптовалута като законно платежно средство, според гласуванията на общността в CoinMarketCap.
Първите три държави, които потребителите предвиждат да бъдат следващите в това, са Парагвай, Венецуела и Ангила, като Съединените щати са на четвърто място.
Европейският банков гигант UniCredit се готви да предложи на своите професионални клиенти нов инвестиционен продукт, свързан с ВТС ETF (IBIT) на BlackRock, според доклад на Bloomberg.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.