Начало » Други » Hitachi, KDDI изпробват блокчейн система за биометрична проверка

Hitachi, KDDI изпробват блокчейн система за биометрична проверка

26.07.2018 23:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Hitachi, KDDI изпробват блокчейн система за биометрична проверка

Тази седмица служители от двете фирми участват в експериментална демонстрация в магазин KDDI в квартал Shinjuku в Токио, както и в местен магазин за понички.

Технологичният конгломерат на Hitachi и телекомуникационният гигант KDDI разследват система за сетълмент на купони, която комбинира блокчейн с биометричните данни, съобщава днес „Cointelegraph Japan“ на 26-ти юли.

Проучването интегрира платформата Hitachi Hyperledger Fabric с технология за биометрична проверка и съществуващата система за купони за търговия на дребно на KDDI. Потребителите първо ще регистрират своите биометрични данни и купонни кредити в магазин KDDI и след това ще започнат да уреждат своите купонни транзакции в местния магазин за понички, като използват само своите пръстови отпечатъци, за да потвърдят покупката.

Както обяснява Хитачи в прессъобщението за тази седмица, за разлика от традиционната биометрична идентификационна инфраструктура, пробното решение криптира биометричните данни, които след това функционират като част от система за удостоверяване на публични ключове.

Биометричните данни на потребителите, купонните кредити и историите на транзакциите са кодирани и записани в блокчейна. Избрани търговци на дребно могат да участват като възли в мрежата, сканирайки пръстови отпечатъци на потребителите, за да уредят искането за транзакция.

Hitachi твърди, че се стреми да използва системата, която предпазва от фалшифициране, за да актуализира текущите баланси на купоните на потребителите в магазините в мрежата едновременно.

Идеята за интегриране на блокчейн с биометрични данни за създаване на неизменими и сигурни системи за проверка на самоличността е циркулира от известно време. Крипто ветеранът и експерт по сигурността Андреас М. Антонопулос обаче изрази скептицизма си още през 2016 г., като се има предвид, че:

Чрез вграждането в блокчейн неотменимостта на биометричните данни се добавя към непостоянството на блокчейна, което прави още по-трудно справянето с компрометираните биометрични данни. Освен това, макар че биометричната регистрация може да не намали пряко анонимността, тя може да се използва за подобряване на статистическия анализ на дейността, така че изтичането на един идентификатор да унищожи цялата неприкосновеност на личните данни.


Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Питър Бранд сподели своята стратегия за забогатяване

Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.

01.07.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ключови събития в САЩ, които да следим тази седмица – ще се отразят ли на крипто пазарите?

Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.

30.06.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето как трябва да изглежда едно крипто портфолио според експерт

Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.

30.06.2025 10:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Законът GENIUS може да промени правната битка срещу До Куон

В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.

30.06.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.