НАЧАЛО Други

Hitachi, KDDI изпробват блокчейн система за биометрична проверка

26.07.2018 23:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Hitachi, KDDI изпробват блокчейн система за биометрична проверка

Тази седмица служители от двете фирми участват в експериментална демонстрация в магазин KDDI в квартал Shinjuku в Токио, както и в местен магазин за понички.

Технологичният конгломерат на Hitachi и телекомуникационният гигант KDDI разследват система за сетълмент на купони, която комбинира блокчейн с биометричните данни, съобщава днес “Cointelegraph Japan” на 26-ти юли.

Проучването интегрира платформата Hitachi Hyperledger Fabric с технология за биометрична проверка и съществуващата система за купони за търговия на дребно на KDDI. Потребителите първо ще регистрират своите биометрични данни и купонни кредити в магазин KDDI и след това ще започнат да уреждат своите купонни транзакции в местния магазин за понички, като използват само своите пръстови отпечатъци, за да потвърдят покупката.

Както обяснява Хитачи в прессъобщението за тази седмица, за разлика от традиционната биометрична идентификационна инфраструктура, пробното решение криптира биометричните данни, които след това функционират като част от система за удостоверяване на публични ключове.

Биометричните данни на потребителите, купонните кредити и историите на транзакциите са кодирани и записани в блокчейна. Избрани търговци на дребно могат да участват като възли в мрежата, сканирайки пръстови отпечатъци на потребителите, за да уредят искането за транзакция.

Hitachi твърди, че се стреми да използва системата, която предпазва от фалшифициране, за да актуализира текущите баланси на купоните на потребителите в магазините в мрежата едновременно.

Идеята за интегриране на блокчейн с биометрични данни за създаване на неизменими и сигурни системи за проверка на самоличността е циркулира от известно време. Крипто ветеранът и експерт по сигурността Андреас М. Антонопулос обаче изрази скептицизма си още през 2016 г., като се има предвид, че:

Чрез вграждането в блокчейн неотменимостта на биометричните данни се добавя към непостоянството на блокчейна, което прави още по-трудно справянето с компрометираните биометрични данни. Освен това, макар че биометричната регистрация може да не намали пряко анонимността, тя може да се използва за подобряване на статистическия анализ на дейността, така че изтичането на един идентификатор да унищожи цялата неприкосновеност на личните данни.


Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Доларът засенчва всички останали валути през 2024 година

Няколко нововъзникващи икономики в Азия, Африка и Латинска Америка започнаха да полагат усилия за намаляване на зависимостта си от щатския долар с цел да отслабят неговия световен статут на резервна валута.

19.04.2024 19:36 2 мин. четене

Топ 3 AI акции, които може да са по-добра инвестиция от криптовалутите

Пазарът на криптовалути не веднъж е демонстрирал потенциала си за повишаване на стойността на портфейлите на инвеститорите.

19.04.2024 18:00 2 мин. четене

Икономиката на Китай надмина очакванията за първото тримесечие на 2024 година

Според публикуваните във вторник правителствени данни китайската икономика е надхвърлила очакванията през първото тримесечие на годината, повлияна от политиките за стимулиране и увеличеното търсене.

19.04.2024 16:00 2 мин. четене

Какво мисли съоснователят на PayPal за въздействието на изкуствения интелект

Питър Тийл, известен като съосновател на PayPal и видна фигура в технологичната индустрия, неотдавна изрази загриженост относно въздействието на изкуствения интелект (AI) върху различни умения.

19.04.2024 15:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.