През месеца, в който Nvidia за кратко се превърна в най-голямата компания в света, хедж фондовете "агресивно" продаваха технологични акции, според Goldman Sachs.
Този месец нетните продажби в американския технологичен сектор ще бъдат най-големите, регистрирани от 2017 г. насам, като най-много са били продавани акциите на компании за полупроводници и полупроводниково оборудване, следвани от акциите на софтуерни и интернет компании.
Данните показват още, че експозицията на хедж фондовете към импулсни акции е намаляла за пръв път от шест месеца насам.
Като цяло юни беше бурен месец за акциите на големите технологични компании, като Nvidia, Microsoft, Amazon.com, Meta Platforms и Apple допринесоха значително за 15% ръст на S&P 500 през тази година.
Въпреки че хедж фондовете намалиха експозицията си, свързаните с технологиите фондове отбелязаха рекорден приток на средства миналата седмица, което доведе до нов връх на индекса Nasdaq 100 на 18 юни. Делът на технологичния сектор в S&P 500 достигна 33%, което е най-високото му ниво от около 24 години.
Дефанзивната промяна не се ограничава само до технологиите. Хедж фондовете намаляват риска навсякъде, като брутният ливъридж – мярка за склонността към риск – намалява, особено в Северна Америка и Европа.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.