През месеца, в който Nvidia за кратко се превърна в най-голямата компания в света, хедж фондовете "агресивно" продаваха технологични акции, според Goldman Sachs.
Този месец нетните продажби в американския технологичен сектор ще бъдат най-големите, регистрирани от 2017 г. насам, като най-много са били продавани акциите на компании за полупроводници и полупроводниково оборудване, следвани от акциите на софтуерни и интернет компании.
Данните показват още, че експозицията на хедж фондовете към импулсни акции е намаляла за пръв път от шест месеца насам.
Като цяло юни беше бурен месец за акциите на големите технологични компании, като Nvidia, Microsoft, Amazon.com, Meta Platforms и Apple допринесоха значително за 15% ръст на S&P 500 през тази година.
Въпреки че хедж фондовете намалиха експозицията си, свързаните с технологиите фондове отбелязаха рекорден приток на средства миналата седмица, което доведе до нов връх на индекса Nasdaq 100 на 18 юни. Делът на технологичния сектор в S&P 500 достигна 33%, което е най-високото му ниво от около 24 години.
Дефанзивната промяна не се ограничава само до технологиите. Хедж фондовете намаляват риска навсякъде, като брутният ливъридж – мярка за склонността към риск – намалява, особено в Северна Америка и Европа.
Инфлацията в САЩ неочаквано се повиши до 3% през януари, което засили аргументите на Федералния резерв да действа предпазливо при намаляването на лихвените проценти, като същевременно оказа негативно влияние върху акциите и държавните облигации.
Американската данъчна служба (IRS) призова федерален апелативен съд да отхвърли иска на крипто предприемача Роуланд Маркъс Андраде, който оспорва издадените срещу него данъчни призовки. Според жалбата на Андраде, IRS не го е уведомила надлежно преди да поиска достъп до финансовите му записи. Предистория на казуса Историята започва през 2021 г., когато IRS стартира разследване срещу […]
Тъй като Биткойн (BTC) и по-широките крипто пазари изпитват волатилност, трейдъри и инвеститори търсят начини да защитят инвестициите си.
Вниманието на инвеститорите е приковано към предстоящите данни за инфлацията в САЩ, които могат да определят политиката на Федералния резерв и да се отразят на финансовите пазари, включително криптовалутите.