През месеца, в който Nvidia за кратко се превърна в най-голямата компания в света, хедж фондовете "агресивно" продаваха технологични акции, според Goldman Sachs.
Този месец нетните продажби в американския технологичен сектор ще бъдат най-големите, регистрирани от 2017 г. насам, като най-много са били продавани акциите на компании за полупроводници и полупроводниково оборудване, следвани от акциите на софтуерни и интернет компании.
Данните показват още, че експозицията на хедж фондовете към импулсни акции е намаляла за пръв път от шест месеца насам.
Като цяло юни беше бурен месец за акциите на големите технологични компании, като Nvidia, Microsoft, Amazon.com, Meta Platforms и Apple допринесоха значително за 15% ръст на S&P 500 през тази година.
Въпреки че хедж фондовете намалиха експозицията си, свързаните с технологиите фондове отбелязаха рекорден приток на средства миналата седмица, което доведе до нов връх на индекса Nasdaq 100 на 18 юни. Делът на технологичния сектор в S&P 500 достигна 33%, което е най-високото му ниво от около 24 години.
Дефанзивната промяна не се ограничава само до технологиите. Хедж фондовете намаляват риска навсякъде, като брутният ливъридж – мярка за склонността към риск – намалява, особено в Северна Америка и Европа.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.