Harvest Finance, основен децентрализиран финансов протокол, изглежда е издал награда от $100 000 след хак на пуловете за ликвидност, довел до загубата на $24 милиона.
В туит от 26-ти октомври Harvest Finance заяви, че до момента има достатъчно данни за идентифициране на нападателя, „който е добре известен в крипто общността“.
Наградата на Harvest Finance от $100,000 идва малко след като протоколът е бил хакнат по-рано днес, като се съобщава, че нападател прибрал около $24 милиона от пуловете на Harvest Finance и ги разменя за renBTC (rBTC). Впоследствие Harvest Finance потвърди хака, като заяви, че протоколът „работи активно по въпроса за смекчаване на икономическата атака върху пуловете на стабилни монети и BTC“.
Впоследствие хакерът изпратил обратно около $2,5 милиона на диспечера под формата на Tether (USDT) и USD Coin (USDC).
„Това ще бъде разпределено на засегнатите вложители пропорционално с помощта на моментна снимка“, пише в Twitter Harvest Finance.
В съвместни усилия с Ren Protocol, Harvest Finance успя да идентифицира Биткойн адресите, на които бяха преведени средствата. Впоследствие представителите на Harvest Finance поискаха от големи борси, включително Binance и Coinbase, да замразят предполагаемо откраднатите средства.
Към момента на писане на статията, токенът на Harvest Finance – FARM – се е сринал с около 60% в рамките на последните 24 часа. Общата стойност, заключена в протокола Harvest, също е спаднала значително от над $1 милиард на 25-ти октомври до около $570 милиона, според данни от DeFi Pulse.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.