Секторът на децентрализираните финанси стана обект на хакерска атака.
Протоколът Harvest Finance загуби $24 милиона, след като хакер успешно се възползва от слабост. Около $2.5 милиона са били върнати.
Хакерът обръща средствата в renBTC – синтетична версия на Биткойн – и Tornado Cash, базиран на zkSNARKs инструмент за сигурност, предназначен за размиване на Етериум транзакции.
В изявление, от Harvest Finance обясниха, че атаката е била осъществена чрез Curve Finance Y pool, който позволява да се трупат печалби чрез депозити на стабилни монети и Биткойн.
“Икономическата атака бе осъществена чрез curve y pool, разтегляйки цената на стабилните монети в Curve непропорционално и депозирайки, и теглейки големи суми от активите чрез harvest.”
Всичките стратегически средства, състоящи се от Биткойн и стабилни монети, са били преместени в трезора.
FARM токена за управление на Harvest Finance се срина с над 60%, спроед данни от CoinGecko.
Данни от DeFi Pulse също така сочат, че протоколът е загубил около $370 милиона в заключена стойност.
Атаката подчертава слабостите в протоколите за децентрализирано финансиране. Предприемачът Кияо Уанг твърди, че този инцидент е сериозна спънка за DeFi.
“Наистина исках да видя анонимните/псевдонимните екипи да бележат успех в крипто, но дотук имаме само BTC и май XMR. Harvest е голяма спънка за анонимните DeFi. проекти”
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.