Европейска платформа за търговия с криптовалути, наречена 2gether, наскоро беше таргетирана от неизвестна група хакери.
Тези хакери за успели да откраднат над 1,183 милиона евро (1,39 милиона долара) от инвестиционните сметки на услугата в кибератака на 31 юли.
Рамон Фераз Естрада, изпълнителен директор на крипто фирмата, разкри в поредица от публикации в Twitter, че хакът е засегнал крипто инвестиционните сметки и е разкрил паролите на потребителите, въпреки че евро сметките и портфейли „са в безопасност“.
За да компенсира откраднатите средства, 2gether предложи на клиентите си собствения им 2GT токен на цена, равна на 5 цента всеки. Екипът на 2gether също ще се опита да отдели допълнителни средства за покриване на всички останали загуби.
Приложението на платформата за търговия с криптовалути също ще бъде възстановено възможно най-скоро, „с всички налични мерки за сигурност“. Компанията също така ще проведе „Ask Me Anything“ сесия в Reddit, за да изясни всички съмнения, които клиентите могат да имат по отношение на атаката.
Американската борса за криптовалути Cashaa наскоро съобщи, че повече от 336 биткойна (BTC) са били откраднати по подобен начин от хакери. Оттогава компанията е прекратила всички транзакции, свързани с криптовалути, въпреки че според съобщенията потребителите не са засегнати от този хак.
Поредица от туитове, публикувани от Whale Alert на 27-28 юли, сочат, че адресите на портфейла, свързан с неотдавнашния хак на Bitfinex, са преместили 3503 BTC – на стойност около 38,7 милиона долара – в над 12 транзакции.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.