Биткойн има отличен опит, с почти 100% ъптайм и непробиваема криптографска сигурност.
Въпреки това, по време на ранните дни на Биткойн имаше много грешки и на 15-ти август 2010 г. хакер причини сериозен инцидент. Случва се „value overflow incident„ в блок 74,638, което доведе до създаването на 184,4 милиарда биткойна. Водещият разработчик на Биткойн по онова време, Владимир Ван Дер Лаан, каза: „Това беше най-големият проблем някога“.
Хакерът установи, че кодът, използван за проверка на транзакциите, не работи, ако изходите са достатъчно големи, че да се „препълнят“, когато се сумират. Хакерът използва този недостатък и създаде 184,467 милиарда биткойни, изпращайки 92,2 милиарда биткойна на 2 адреса. Идеята е, че има най-много 21 милиона Биткойн във всеки един момент, така че тази единична транзакция е създала 8,784 пъти повече Биткойн от общото възможно количество Биткойн . Ако това не беше отстранено, вероятно щеше да причини ранната смърт на Биткойн , тъй като щеше да срине пазарът до нула и напълно да разруши доверието, което Биткойн е изградил.
За щастие, инцидентът се забелязва почти незабавно и в рамките на 5 часа се появи кодова корекция на Сатоши Накамото с помощта на Гавин Андресън и други разработчици на Биткойн. Новият код отхвърли транзакциите.
Единственият начин да се поправи хака беше да се приложи коригиращият код и да се рестартира блокчейна от момента, точно преди настъпването на инцидента. Това доведе до форк и два конкурентни блока, но в блок 74,691 коригираният блокчейн „надхитри“ блокирания блок, след което всички възли приеха коригираният блокчейн като основна верига и 184,4 милиарда BTC изчезнаха.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.