AI ботът Truth Terminal привлече вниманието заради участието си в измама с меме токен, която причини значителни загуби на последователите му.
Създателят на бота Андри Арей разкри, че акаунтът му е бил хакнат, което е позволило на измамниците да се възползват от популярността му.
Измамата започнала с меме монетата Goatseus Maximus, чиято стойност рязко нараснала, след като бил популяризиран от Truth Terminal. Преди това Арей си бе осигурил $50,000 долара финансиране от Марк Андреесен и придоби значително количество GOAT токени, превръщайки се в първия милионер с AI бот.
Въпреки това, след като профилът му в платформата X бе компрометиран, хакер подаде фалшива информация, че Арей е пуснал IB токена, което доведе до оценка от $25 милиона.
Хакерът е спечелил над $600,000, продавайки големи количества IB токени малко след старта на измамата. Въпреки пробива, Арей предупреди последователите си за измамата и подчерта, че Truth Terminal никога няма да промотира връзки с токени.
Този инцидент подчертава все по-широкото разпространение на крипто измамите, призовавайки хората да останат предпазливи и да избягват да споделят лична информация. В отговор на това агенции като ФБР внедряват нови технологии за борба с тези заплахи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.