В последно време ставаме свидетели на множество различни спортове, които постепенно навлизат в NFT секторa. Голфът е най-новият спорт, който се присъединява към NFT пространството благодарение на усилията на LinksDAO.
След разпродаването на своите NFT, LinksDAO набра $10,5 милиона, за да финансира своите стремежи за голф. Повече от 9,000 NFT бяха закупени на платформата OpenSea.
Изглежда, че докато 2021 г. беше процъфтяваща година за дейности, свързани с децентрализирана автономна организация (DAO), като стойността на някои хазни нарасна с 40 пъти, голфът сега също се насочва към крипто пространството.
Въпреки това, за разлика от снимките на отегчени маймуни или набиране на средства за президентски кампании, LinksDAO NFT допринасят за управлението на DAO, което „ще подобри прозрачността около определени аспекти на организационното управление на бизнеса на клуба„.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Блокчейн и метавселената правят пробив на Consumer Electronics Show
Следователно LinksDAO NFT не са членски карти към голф клубовете; те са ключът към достъпа до общността, управлението и „голямото разнообразие от предимства„. В крайна сметка NFT ще отключат членство в първия голф и развлекателен клуб на LinksDAO.
Както се очакваше, продажбата на NFT е просто средство за новосформирания стартъп. На първо място в списъка с приоритети в бизнес плана на LinksDAO е „идентифициране на списък с голф игрища за придобиване“ и разработване на токена LINKS. Тези планове трябва да се осъществят в средата на 2022 г.
Групата се ръководи от Майк Дудас, позната фигура в крипто като основател и главен изпълнителен директор на The Block. Дудас достигна 83-то място в Топ 100 на най-влиятелните хора в крипто пространството, според класацията на Cointelegraph през 2020 г.
Въпреки общото изобилие на пазара за DAO, някои фенове на голфа и колекционери на NFT останаха в неведение относно пътя на Дудас към стартиране на компания за голф чрез създаване на DAO.
Дудас поясни в туит, че LinksDAO NFT „НЕ дава собственост върху актива, но дава права на управление върху процеса на проектиране на клуба и възможността за закупуване на членство в клуба, след като бъде отворен„.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.