Стратезите на Goldman Sachs, ръководени от Кристиан Мюлер-Глисман, прогнозират по-устойчив пазар на акции в САЩ, отколкото очакват много инвеститори, като предполагат малка вероятност от тежка рецесия.
Въпреки предизвикателствата, като по-високите оценки, разнопосочния икономически растеж и несигурността на политиката, те смятат, че силата на частния сектор и очакваното облекчаване на паричната политика ще помогнат да се избегне голям мечи пазар.
Историческите тенденции подкрепят това мнение, като показват, че значителните пазарни корекции – дефинирани като спадове от 20% или повече на индекса S&P 500 – са станали по-редки от 90-те години насам. Това се дължи на по-дългите бизнес цикли, по-ниската макроикономическа волатилност и активните интервенции на централните банки.
Въпреки това стратезите поддържат неутрална позиция по отношение на разпределението на активите с леко предпочитание към по-рискови активи. Този предпазлив оптимизъм следва големите разпродажби, при които световните акции загубиха над $4 трилиона за една седмица – най-големият спад от две години насам.
Фонът включва нарастващите разходи за лихви по федералния дълг на САЩ, които надхвърлят $1.1 трилиона годишно и достигат $3 милиарда на ден. Повишаването на лихвените проценти от Федералния резерв, спряно в края на 2023 г. на 5.5%, може да бъде намалено скоро, но въпреки това дългът продължава да нараства над $35.3 трилиона.
Седем големи финансови институции, сред които JPMorgan Chase и Bank of America, очакват златото да достигне нови върхове до 2025 г.
Взаимодействието с регулаторните органи е от съществено значение за индустрията за добив на Биткойн (BTC).
Кредиторите на FTX в еврозоната ще получат плащания в евро въз основа на цените при затваряне на пазара през 2022 г., плюс такси за обработка в размер до 30%.
Анатолий Яковенко, главен изпълнителен директор и съосновател на „Solana“, открито отправи критики към администрацията на Байдън, особено по отношение на неуспеха ѝ да насърчи създаването на работни места.