НАЧАЛО Биткойн

Goldman Sachs: Етериум ще се окаже по-добро съхранение на стойност от Биткойн

26.05.2021 11:55 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Goldman Sachs: Етериум ще се окаже по-добро съхранение на стойност от Биткойн

Инвестиционният банков гигант Goldman Sachs каза, че Етериум (ETH) вероятно ще се окаже по-добър от Биткойн (BTC) като съхранение на стойност.

Извадки от документ на банката, споделен от Сантяго Роел Сантос, генерален партньор в инвестиционната компания ParaFi Capital, която е фокусирана върху блокчейн, подчертават основните предимства на Етериум пред Биткойн.

Като се има предвид значението на реалните употреби при определяне на съхранение на стойност, [Етериум] има голям шанс да задмине Биткойн като доминиращo дигитално съхранение на стойност. Екосистемата на Етериум поддържа смарт договори и предоставя на разработчиците нов начин за създаване на нови приложения в блокчейна.

Повечето приложения за децентрализирано финансиране (DeFi) се изграждат в мрежата на Етериум и повечето незаменяеми токени (NFT) днес се купуват с помощта на етери. По-големият брой транзакции при Етериум спрямо Биткойн отразява тази доминантност.

Тъй като използването на криптовалута в DeFi и NFT става все по-широко разпространено, [Етериум] ще изгради предимство […] в приложна крипто технология.

ПРОЧЕТИ ОЩЕДали Китай ще забрани всякакъв Биткойн добив?

Goldman Sachs също така казва, че доказуемият недостиг на Биткойн не гарантира доминантността му като добро съхранение на стойност.

Основен аргумент в полза на Биткойн като съхранение на стойност е ограниченото му предлагане. Но търсенето, а не недостигът, движи успеха на съхранение на стойност … Всъщност фиксираното и ограничено предлагане рискува да повиши волатилността на цените, като стимулира трупането, потенциално създавайки финансови балони.

Бичите настроения на Goldman Sachs за Етериум идват в момент, в който банковият гигант разпознава криптовалутите като нов клас активи.

Комодити анализаторът от [Goldman Sachs] Михаил Спрогис и Джеф Къри, глобален ръководител на комодити проучванията, от своя страна твърдят, че криптосистемите могат да действат като съхранение на стойност, но само ако имат други приложения в реалния свят, които създават [стабилност на цената].
[…]
В по-широк смисъл, Къри твърди, че криптовалутите са нов клас активи, които извличат своята стойност от информацията, която се проверява и от размера, и растежа на техните мрежи.

Анализатор от банката също насочва вниманието към Биткойн, като подчертава силното му представяне през последните седем години.

Малкото разпределение на Биткойн в стандартно портфолио от 60/40 в САЩ от 2014 г. насам би довело до значително по-добро представяне, дължащо се както на по-високата възвръщаемост на Биткойн в сравнение със S&P 500 и американските 10-годишни облигации, така и на ползи от диверсификацията заради сравнително ниска корелация между Биткойн и други активи.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Целта от 2% инфлация е критична за стабилизиране на американската икономика

Президентът на Федералния резерв на Ню Йорк Джон Уилямс подчерта значението на целта на централната банка на САЩ за инфлация от 2% за поддържане на ценовата стабилност и насърчаване на икономическия просперитет по време на скорошна конференция.

06.05.2024 4:00 2 мин. четене

Криптовалутата Sui ще има своя “ChatGPT момент” според създателя на проекта

След една оживена година, белязана от стартирането на основната мрежа и значими партньорства с гиганти в индустрията като компанията майка на TikTok ByteDance и Google, Mysten Labs, компанията зад протокола от първи слой SUI, е оптимист за траекторията на блокчейн технологията.

06.05.2024 2:00 1 мин. четене

Base е най-доброто решение от втори слой според директора на Coinbase

По време на разговора на 2 май 2024 г. за печалбите на Coinbase за първото тримесечие, главният изпълнителен директор Брайън Армстронг обяви, че Base се очертава като водещото решение от втори слой по обем на транзакциите.

06.05.2024 1:00 2 мин. четене

Използва ли Китай изкуствен интелект, за да манипулира мнението на хората?

Докладите сочат, че Китай използва тактики на когнитивната война, за да формира обществени убеждения и мнения, без да прибягва до пряка военна конфронтация.

06.05.2024 0:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.