Главният учен в Квебек е грешно цитиран да казва "Биткойн не е над закона, нито пък е магнит за незаконни сделки".
В четвъртък, няколко медийни организации публикуваха статии със заглавия, цитиращи главния учен Реми Курион да казва, че “Биткойн не е над закона, нито пък е магнит за незаконни сделки“.
Но „главният учен никога не е казвал такова нещо“, каза офисът на Куирион пред CoinDesk по имейл.
Коментарите се появиха в статия, изготвена от Агенция за научни изследвания Agence Science – Press, и бяха публикувани на уебсайта на главния учен.
Статията разглежда верността на широкоразпространеното твърдение на правителствени лидери, финансови институции и регулаторни органи, че престъпниците често използват криптовалути за извършване на незаконни дейности, като пране на пари и финансиране на тероризма.
Статията стига до заключението, че „Биткойн съставлява само малка част от криминалните пари в обращение по целия свят „, добавяйки, че причината за това е, че „тя е по-малко привлекателна за онези, които желаят да извършват сделки, без да оставят следа „.
Като първи главен учен на Квебек, Куирион отговаря за съветването на министъра на икономиката, науката и иновациите за развитието на научните изследвания. Той също така управлява дейности, свързани с фондовете за научни изследвания в Квебек за природата и технологиите, здравеопазването, обществото и културата.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.