Съоснователят и главен изпълнителен директор на Revolut Николай Сторонски наруши мълчанието си относно войната в Украйна.
Изпълнителният директор на Revolut Николай Сторонски публикува писмо, в което осъжда войната в Украйна.
Това е първият път, когато Сторонски – милиардер предприемач, роден в Русия, чийто баща е украинец – изяснява позицията си за конфликта. Той притежава и британско гражданство.
“Бих искал да изясня публично какво чувствах насаме от първия ден: войната никога не е отговорът”, пише Сторонски в отворено писмо, публикувано късно на 1-ви март.
Той описва войната като “грешна и напълно отвратителна” като призова за незабавно прекратяване на боевете.
Другият съосновател и технически директор на Revolut Влад Яценко, който е украинец, вече публично осъди действията на руския президент Владимир Путин.
Прочети Още: Руски войници ще получават Bitcoin ако се предадат на Украйна
Самата Revolut също беше предприела действия, като помогна на клиентите да даряват за усилията за подпомагане в Украйна чрез своето приложение, като същевременно се отказа от таксите за преводи към Украйна.
В писмото си Сторонски каза, че потребителите на Revolut са дарили повече от 1 милион британски лири за призива на Червения кръст в Украйна в рамките на 24 часа – и обеща, че стартъпът ще дари по още една единица за всеки дарен паунд, евро, злота или франк през следващите 7 дни, до £1.5 милиона.
Някои от служителите на Revolut са базирани в Русия и Украйна, а Сторонски каза в писмото си, че трябва да помисли за благосъстоянието на тези, базирани в Русия, преди да направи каквото и да е изявление за войната.
“Те не са направили нищо лошо, те просто са помогнали за изграждането на Revolut, подкрепяйки собствените си семейства чрез упоритата си работа, точно като колегите си в Украйна (или Лондон, Ню Йорк, Сидни или Мумбай, или навсякъде другаде по света, където са базирани нашите хора). Аз бях и оставам [внимателен по отношение на тези хора] във всичките си действия”, каза той.
Откакто започна войната в Украйна, финтех фирми за парични преводи като Wise, Zeps, TransferGo и Remitly спряха услугите си в Русия. Revolut тепърва ще последва примера им.
Докато фондовият пазар достига безпрецедентни върхове, акциите на технологичните компании са подложени на значителен натиск от страна на продавачите, като през последния месец изходящите потоци надхвърлиха $4 милиарда, което според Bank of America Global Research представлява най-големият отлив на технологични компании от 2002 г. насам.
В светлината на победата на Доналд Тръмп на президентските избори в САЩ главният изпълнителен директор на Binance Ричард Тенг изрази оптимизъм за бъдещето на криптовалутите в Америка, като нарече това потенциална „златна ера“ за сектора.
Бившият президент Доналд Тръмп ще влезе отново в Белия дом през януари, след като спечели президентските избори.
Bank of America се подготвя за потенциално мащабни финансови последици поради продължаващите регулаторни предизвикателства.