Шейн Коплан, главен изпълнителен директор на децентрализираната платформа за прогнози Polymarket, смята, че неотдавнашното претърсване на устройствата му от ФБР може да има политически мотиви.
Коплан изрази разочарованието си чрез туит в платформата X, като предположи, че настоящата администрация може би се насочва към компании, за които се смята, че подкрепят политическата опозиция, в последно усилие преди да напусне поста си.
It’s discouraging that the current administration would seek a last-ditch effort to go after companies they deem to be associated with political opponents. We are deeply committed to being non-partisan, and today is no different, but the incumbents should do some self-reflecting…
— Shayne Coplan 🦅 (@shayne_coplan) November 13, 2024
Той подчерта непартийната мисия на Polymarket, заявявайки, че платформата остава посветена на неутралността, особено по време на периоди с важни залози като изборния сезон.
Polymarket отбеляза рязък ръст на активността преди президентските избори в САЩ на 5 ноември, но също така се сблъска с повишен контрол, с обвинения, че е манипулирала данни в полза на новоизбрания президент Доналд Тръмп.
От Polymarket отхвърлиха тези твърдения.
Разсъждавайки върху настоящия политически климат, Коплан предположи, че администрацията би могла да се възползва от по-пробизнес и проиновативна позиция.
Той отбеляза, че подходът, благоприятстващ бизнеса, може да е повлиял на резултатите от изборите, като подчерта ролята на политиките за оформянето на икономическия и предприемаческия пейзаж.
Японска крипто борса прекратява дейността си, след като не успя да се възстанови от хакерската атака през май, при която бяха откраднати над $320 милиона в Биткойн.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) предприе съдебни действия срещу Touzi Capital и нейния главен изпълнителен директор Енг Таинг във връзка с твърденията за измамна схема на стойност $115 милиона, с която са подведени над 1,500 инвеститори в цялата страна.
Тайван ускори въвеждането на своите правила за борба с прането на пари (AML) за бизнеса с криптовалути, след като наскоро бяха наложени глоби на две борси за неспазване на стандартите за съответствие.
Киберпрестъпниците, насочени към криптовалутите, продължават да подкопават доверието в индустрията, като досега през 2024 г. чрез кибератаки са откраднати близо $1.5 милиарда.