Начало » Крипто Крими » Германските власти се насочват към незаконни крипто банкомати в национален мащаб

Германските власти се насочват към незаконни крипто банкомати в национален мащаб

21.08.2024 13:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Германските власти се насочват към незаконни крипто банкомати в национален мащаб

Германските власти конфискуваха $28 милиона в брой и 13 банкомата за криптовалути в рамките на мащабна национална акция срещу нерегламентирани дейности.

Тази операция, ръководена от Федералния орган за финансов надзор (BaFin), е част от по-големи усилия за затягане на регулациите в бързо разрастващия се крипто сектор в Германия.

Координираната акция, която се проведе на 20 август, бе насочена към 35 локации, на които бе установено, че крипто банкоматите работят без съответните лицензи. Този ход подчертава ангажимента на Германия да се справи с рисковете, свързани с нерегулирани финансови операции, особено тези, включващи дигитални валути.

Oт BaFin подчертаха, че нелицензираните банкомати могат да се използват за незаконни дейности като измами и пране на пари. Репресиите на органа имат за цел да предпазят германската финансова система и да засилят защитата на потребителите в развиващото се пространство на дигиталните финанси.

Операторите на нелицензирани крипто банкомати могат да бъдат изправени пред тежки правни последици, включително до пет години затвор. Това усилие по правоприлагане е ключов компонент от по-широката стратегия на Германия за регулиране на крипто пазара и предотвратяване на злоупотребата с тях за престъпни дейности.

Съгласно германския Закон за банките крипто банките трябва да бъдат оторизирани от BaFin, за да се гарантира, че отговарят на регулаторните стандарти. Неясната правна рамка за тези машини обаче породи опасения относно потенциалната им злоупотреба с незаконни дейности, включително пране на пари и финансиране на тероризма.

Германските служители също така предупредиха, че крипто банкоматите могат да се превърнат в мишена за престъпна дейност, ако операторите не успеят да приложат подходящи KYC процедури, особено за транзакции над €10,000. Тази мярка отразява глобалната тенденция към засилен контрол и по-строги правила за крипто банкоматите, за да се намалят свързаните с тях рискове.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Крипто кражбите достигат $2.1 милиарда през 2025 година

Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.

27.06.2025 16:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Cointelegraph и CoinMarketCap претърпяха хакерски атаки – за какво да внимаваме?

Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.

23.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Има ли пробив в сигурността на CoinMarketCap?

CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.

21.06.2025 11:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто инвеститор стана жертва на сложна измама

Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.

20.06.2025 22:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.