Четирима от всеки десет германски производители обмислят да ограничат производството си или да го преместят в чужбина на фона на несигурността относно бъдещите енергийни доставки в страната и съсипващата бюрокрация, сочи проучване.
Според доклада на Асоциацията на германските индустриално-търговски камари енергоемките компании и тези с повече от 500 служители са особено склонни към подобни размисли, като около половината от тях обмислят ограничаване на производството или напускане на Германия.
Резултатите от проучването показват, че най-големите опасения на компаниите са свързани с твърде голямата бюрокрация и липсата на информация за бъдещите енергийни доставки.
Въпреки че от доста време германските предприятия гледат скептично на плановете за енергиен преход, кризата преди две години доведе до значителен спад в нагласите. Две трети от промишлените предприятия вече смятат, че конкурентоспособността им е застрашена от високите разходи за енергия, показва проучването.
„Компаниите продължават да виждат много повече рискове, отколкото възможности за собствената си конкурентоспособност“, заяви заместник-управляващият директор на DIHK Ахим Деркс.
„Обратната връзка показва, че да се продължава по същия начин е опасно за Германия като място за бизнес. Затова компаниите очакват от политиците ясно преосмисляне на енергийната политика“, добави той.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.