В Германия има нарастващ дебат относно златните резерви на страната, съхранявани в Съединените щати, тъй като някои служители настояват за повече прозрачност и контрол.
В момента Германия държи злато на стойност над $109 милиарда във Федералния резерв на Ню Йорк, но нарастващото геополитическо напрежение предизвика призиви за преразглеждане на това споразумение.
Михаел Йегер от Европейската асоциация на данъкоплатците е в челните редици на движението, призовавайки германското правителство незабавно да репатрира своето злато.
Йегер твърди, че с променящата се глобална динамик и дискусиите за нов дълг в Берлин и Брюксел е жизненоважно да се осигури директен достъп до резервите. Той подчерта, че най-малкото страната трябва да може физически да инспектира златните кюлчета, съхранявани в чужбина.
В допълнение към призива за действие Маркус Фербер, член на Европейския парламент, настоява за редовни проверки за проверка на резервите. Той вярва, че служителите на Bundesbank трябва лично да документират златните кюлчета, за да гарантират тяхната точност и безопасност.
По подобен начин Марко Вандервиц от партията CDU повтаря това мнение, като се застъпва или за чести проверки, или за пълно репатриране на златото.
Дискусията набра допълнителна инерция след коментарите на технологичния милиардер Илон Мъск, който наскоро предложи одитът на Fort Knox да бъде предаван на живо. Fort Knox, които държат значителна част от златните резерви на САЩ, не са били подлагани на одит от 1974 г., което повдига въпроси относно прозрачността.
Въпреки тези опасения, германската Bundesbank остава уверена в настоящото споразумение. Говорител на банката наскоро повтори позицията на президента Йоахим Нагел, потвърждавайки доверието на институцията във Федералния резерв на Ню Йорк като надежден пазител на златото на Германия.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.