Genesis приключи успешно преструктурирането си и започна да разпределя около $4 милиарда в дигитални активи и парични средства на кредиторите си, според изявление от 2 август.
Кредиторите ще получат средно 64% от сумите, въпреки че това варира в зависимост от криптовалутите. Притежателите на Биткойн ще получат обратно 51.28% от своите авоари, Етериум кредиторите – 65.87%, а тези на Solana – 29.58%. Притежателите на други алткойни ще си възвърнат 87.65%, а тези, които държат стабилни монети или американски долари, ще бъдат компенсирани изцяло.
Съществува потенциал кредиторите да получат допълнителни средства въз основа на текущото съгласуване на вземанията, договорните права и резултатите от съдебните спорове.
Genesis създаде и фонд за съдебни дела на стойност $70 милиона, за да предяви искове срещу различни трети страни, включително компанията майка Digital Currency Group. Този фонд включва $26 милиона в Биткойн, $13 милиона в Етериум и $31 милиона в брой.
Марк Ренци от BRG е назначен за администратор на плана, който да наблюдава процеса на ликвидация, като се учредява и нов управителен съвет.
Това бележи края на процеса на несъстоятелност, който започна през януари 2023 г., предизвикан от сериозните загуби от срива на FTX борсата. По това време Genesis съобщи, че дължи над $3.5 милиарда на 50-те си най-големи кредитори.
Последните ончейн данни показват, че Genesis е започнала да изплаща суми на кредитори, включително трансфер на $19.9 милиона в Етериум към портфейл, свързан с Марк Кюбан. Преди това, на 2 август Genesis е прехвърлила 16,600 BTC и 166,300 ETH за уреждане на други вземания, както съобщи платформата за блокчейн анализ Lookonchain. Процесът на изплащане започна по-рано през седмицата, като Genesis прехвърли около $3 милиарда в крипто активи за три дни.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.
CoinShares, най-големият европейски инвестиционен посредник в областта на цифровите активи с AUM от над $9 милиарда, получи пълно разрешение съгласно новия регламент на ЕС за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.