От старта си през март 2024 г. токенизираният USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) на BlackRock е донесъл дивиденти в размер на $7 милиона.
Този фонд, който инвестира в американски облигации, парични средства и репо-сделки, увеличи месечните си изплащания на дивиденти, като само през юли те достигнаха $2.12 милиона.
През април BUIDL изпревари BENJI фонда на Franklin Templeton, за да стане най-големият токенизиран фонд за държавен дълг. До юли 2024 г. BUIDL е натрупал инвестиции на стойност $500 милиона, запазвайки водещата си позиция на пазара.
Тенденцията за токенизиране на финансови активи продължава да се разраства, като Goldman Sachs планира да представи нови токенизирани продукти, фокусирани върху дълговите пазари на САЩ и Европа през следващата година.
Държавният дълг на САЩ вече надхвърли $35 трилиона, което накара някои анализатори да прогнозират, че това може да насочи инвеститорите към Биткойн като предпазна мярка срещу инфлацията.
Междувременно бившият председател на парламента на САЩ Пол Райън предполага, че търсенето на токенизирани дългови инструменти на САЩ може да помогне за подкрепа на стойността на долара.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.