Крипто борсата Gemini, основана от Тайлър и Камерън Уинкълвос, се подготвя да стане част от публичния сектор чрез първично публично предлагане (IPO).
Източници, цитирани от Bloomberg, посочват, че компанията работи с големи инвестиционни банки, включително Goldman Sachs и Citigroup, въпреки че дискусиите продължават и не е взето окончателно решение.
Първичното публично предлагане би позволило на Gemini да пусне акции на фондовата борса – процес, който обикновено се управлява от инвестиционни банки.
Този ход идва малко след като Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) приключи своето разследване на платформата. В писмо до правния екип на Gemini Комисията потвърди, че няма да предприема по-нататъшни действия по правоприлагане.
Камерън Уинкълвос определи решението на регулатора като важен момент, предполагайки, че то бележи края на по-широката репресия на SEC срещу криптовалутите.
Той обаче разкритикува агенцията за финансовите и оперативните разходи, като заяви, че Gemini е направила огромни съдебни разходи и е претърпяла значителни неуспехи в производителността и иновациите.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.