Крипто борсата Gemini, основана от Тайлър и Камерън Уинкълвос, се подготвя да стане част от публичния сектор чрез първично публично предлагане (IPO).
Източници, цитирани от Bloomberg, посочват, че компанията работи с големи инвестиционни банки, включително Goldman Sachs и Citigroup, въпреки че дискусиите продължават и не е взето окончателно решение.
Първичното публично предлагане би позволило на Gemini да пусне акции на фондовата борса – процес, който обикновено се управлява от инвестиционни банки.
Този ход идва малко след като Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) приключи своето разследване на платформата. В писмо до правния екип на Gemini Комисията потвърди, че няма да предприема по-нататъшни действия по правоприлагане.
Камерън Уинкълвос определи решението на регулатора като важен момент, предполагайки, че то бележи края на по-широката репресия на SEC срещу криптовалутите.
Той обаче разкритикува агенцията за финансовите и оперативните разходи, като заяви, че Gemini е направила огромни съдебни разходи и е претърпяла значителни неуспехи в производителността и иновациите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.
Ripple Labs се оказа един от най-големите финансови поддръжници на встъпването в длъжност на Доналд Тръмп, предоставяйки близо $5 милиона само месеци преди федералните регулатори да започнат да смекчават позицията си спрямо компанията.