Плащанията с дигитална валута могат да станат реалност за членовете на Г-20 преди следващата среща на върха в Саудитска Арабия.
Както съобщава Kyodo News на 11-ти юли, официални лица разкриха, че срещата на върха на Г-20, състояща се от представители на 19 държави и Европейския съюз, ще постави основата за приемане на дигитални плащания. Очаква се промените да започнат през октомври, вероятно по време на срещите на министрите и депутатите на Г-20 във Вашингтон и преди следващата среща на върха в Рияд през ноември.
Според японския информационен бюлетин, официалните представители на Г-20 наложиха промяна в политиката в отговор на напредъка на Китай в създаването на дигитален юан и очакваното освобождаване на Libra на Facebook. През юни бе съобщено, че Националният съвет за социално осигуряване на Китайската народна банка е обявил завършването на разработката на резервната архитектура за дигитална валута на централната банка на страната (CBDC).
По време на срещата на върха на Г-20 в Осака лидерите заявиха, че криптовалутите не представляват заплаха за паричната стабилност и че технологичните иновации могат да донесат значителни ползи за икономиката. Въпреки това, през октомври членовете заявиха, че стабилните монети представляват сериозен риск за публичната политика и финансовите регулации.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.