Мултинационалната ИТ компания Fujitsu стартира нова услуга, която да помогне на компаниите да преценят дали техните бизнес идеи, свързани с блокчейн, имат потенциална стойност.
Японският IT гигант Fujitsu стартира във вторник блокчейн консултантска услуга, която ще помогне на компаниите да преценят дали техните блокчейн идеи и концепции са достойни за разглеждане. Според новата „рамка“ компаниите ще могат да изградят своя разпределен минимален жизнеспособен продукт (MVP) само за пет дни. Ще могат и да анализират своите съществуващи блок-проекти, за да намалят риска от потенциални проблеми.
Цената за услугата започва от 9,900 евро. Експертите на Fujitsu ще работят съвместно с бизнес клиенти, за да създадат нови идеи, основаващи се на блокчейн, за да определят и докажат дали определени процеси могат да бъдат приложени в по-голям мащаб. Този процес, означен като „Доказателство за бизнеса“ (PoB), трябва да дойде много по-рано от подхода „Доказване на концепцията“ (PoC), за да се намалят много от често срещаните грешки, допуснати от бизнеса във връзка с нововъзникващите технологии.
Крис Пилинг, водещ архитект в Блокчейн Иновационния център (BIC) на Fujitsu, заяви пред публикацията the Register, че фирмите са правили тази грешка редовно.
Те тръгнаха в грешната посока, като се съсредоточиха върху технологията. Те прекарват време и пари, за да видят дали технологията работи. Ние настояваме за доказателство за бизнеса, така че работим с клиенти, за да разгледаме какъв е случая с бизнес делото.
Рамката на Fujitsu се основава на технологията Hyperledger Fabric. Клиентите могат да изградят и да валидират потенциала на концепцията за DLT, като изпробват възможностите си в бизнес среда. MVP може да бъде пратен на няколко клиенти, от които да получите обратна връзка.
Новата услуга е разработена от Фредерик де Брук, ръководител на BIC в Брюксел. Целевите клиенти са фирми, които не разполагат с пари или персонал, за да изпълняват своите собствени задачи за разработка на блокчейн.
Според де Брук услугата в момента е достъпна в Европа, Близкия изток, Индия и Африка (EMEIA).
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.