Държавният служител и академик Ландау съзнателно сравнява „технологичното“ и „финансовото“ нововъведение в доклада, който наброява над сто страници. Някои от заключенията могат да изненадат индустриалните коментатори, успорвайки, че прекомерното регулиране на криптовалутите би представлявало „тристранна опасност“.
„Директното регулиране не е желателно, тъй като би ни задължило да дефинираме, класифицираме и затова ограничаваме обекти, които са по същество течни и все още неидентифицирани“, пише той в обобщаващия раздел за крипто. Докладът продължава:
Опасността е тристранна: замразяване на бързото развитие на технологиите в законодателството, това, че не можем да схванем истинската природа на обекта, който възнамеряваме да регулираме, и натискането на иновациите към регулаторното избягване. Напротив, регулирането трябва да бъде технологично неутрално и за да стане така, обърнете се към хората, а не на самите продукти.
На друго място Ландау се застъпва за „минимални принципи на прозрачност, почтеност и стабилност“ за обмен на криптовалути, нещо, за което европейските депутати смятат, че е част от т.нар. „Euro-Bitlicens“.
Докладът освен това съдържа няколко случая, при които финансовите и технологичните иновации са диференцирани.
„Трябва да отделим технологичните иновации – които ние трябва да насърчаваме и стимулираме – от паричната и финансовата иновация, която трябва да се разглежда внимателно“, пише той, продължавайки:
В сегашната фаза правилният подход би бил да оставим криптовалутите и нововъведенията, които те носят – да се развият във виртуалната сфера, която заемат, но успоредно с това трябва да избягваме и ограничаваме всякаква зараза.</s tron g>
Ландау получи студено приемане, когато през януари стана ръководител на правителствена работна група за криптовалути, поради това, че преди това той изпарти Bitcoin в 17-и век.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.