Начало » Регулации » Франция понижава данъка за криптовалутите с 6%

Франция понижава данъка за криптовалутите с 6%

11.11.2018 16:34 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Франция понижава данъка за криптовалутите с 6%

Френските депутати приеха изменение на проектозакона за бюджета за 2019 г., който ще намали данъка върху печалбата от криптовалути до 30% от 36,2%. Това прави сделките с крипто да са в съответствие с други неимуществени активи, които се облагат с фиксирана ставка от 30%.

Изменението очаква одобрение от Парламента.

Изменението на бюджета бе прието от финансова комисия в долната камара на парламента на Франция, съобщава доклад на Ройтерс. Но първо трябва да бъде одобрена „в окончателния вариант на законопроекта за бюджета от по-широкия парламент, за да стане закон“. Ако бъде одобрен, новият данък ще влезе в сила през януари.

В един момент таксите за криптовалута в третата по големина икономика в Европа достигат 45%. През април обаче Държавният съвет заяви, че печалбите, генерирани от цифрови активи, трябва да се считат за капиталови печалби на движимо имущество. Това означава значително намаление на данъчната ставка, с изключение на приходите от минното дело, които се облагат като нетърговски печалби и приходи от професионална дейност, които се облагат като промишлени и търговски печалби.

Под президента Емануел Макрон, Франция се опитва да се превърне в убежище за бизнес, включително бизнеса с криптовалути. По-рано тази година, Макрон стартира плана за действие за бизнес растеж и трансформация (PACTE), който освен всичко друго има за цел да улесни дейността на компаниите във Франция и да определи правни насоки за набиране на средства чрез продажба на токени (ICO).

През септември френският парламент прие закон, установяващ насоки за първоначалните предложения за монети. Новият финансов министър Бруно Ле Майър заяви, че правната рамка позволява на френския финансов регулаторен орган Authorities des Marchés Financiers(AMF) да одобри и да издаде разрешителни на предприятия, които възнамеряват да провеждат ICO-та във Франция – но само ако „тези проекти ще предоставят конкретни гаранции за инвеститорите.“

Очаква се емитентите да предоставят всякаква информация на AMF, което позволява на купувачите да взимат информирани решения относно въпросното ICO. Френският регулаторен орган по-рано повдигна въпроса за липсата на ясна регулация за продажбите на токени „като присъщ рисков фактор за ICO“, който увеличава възможността за загуба, пране на пари и финансиране на тероризъм.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Председателят на SEC с коментар за крипто регулациите

Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.

03.07.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Губернаторът на Аризона наложи вето върху законопроект за крипто резерв

Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.

02.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC проучва нова ускорена процедура за одобрение на ETF-и

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.

02.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC одобри нов ETF – ето какво трябва да знаем

Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.

02.07.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.