Компанията очаква, че през 2025 г. „няколко държави“ ще приемат Биткойн като част от резервите си.
В прогноза от 30 декември, фирмата заяви, че Биткойн все повече се превръща в дигитално средство за съхранение на стойност, подпомаган от институционален и държавен интерес. Тя също така очаква криптотехнологията да бъде вплетена по-дълбоко във финансовите системи през следващата година, като фокусът се измести от спекулациите към реалната функционалност.
Някои юрисдикции вече намекнаха, че ще добавят BTC към националните си активи. В Хонконг членът на Законодателния съвет У Дзиешуан предложи такъв ход, посочвайки Салвадор и Бутан като примери за по-малки държави, които държат Биткойн.
Той също така отбеляза потенциалното пазарно въздействие на одобряването на спот BTC ETF от страна на САЩ, както и предложението на новоизбрания президент Доналд Тръмп, че Биткойн може да служи като стратегически резервен актив.
Междувременно германската Свободна демократическа партия (СДП) насърчи Европейската централна банка и Bundesbank да разгледат Биткойн, като бившият финансов министър Кристиан Линднер разкритикува бавния темп на приемане на криптовалутите в страната. Той заяви, че Германия може да пропусне възможност, ако други държави се придвижат по-бързо, за да се възползват от потенциала на Биткойн.
В ход, който подчертава нарастващото значение на дигиталните активи в световните финанси, президентът на САЩ Доналд Тръмп предполагаемо е подписал изпълнителна заповед за проучването на национален резерв от криптовалути.
Биткойн спот ETF-ите отбелязаха дневни нетни входящи потоци от $249 милиона, като водещ беше IBIT на BlackRock.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп се появи виртуално на Световния икономически форум в Давос, като представи амбициозен план за промяна на глобалното положение на Америка.
Сенатор Синтия Лумис е назначена за председател на сенатската подкомисия по банковото дело за дигитални активи, което се смята за важно за сектора на криптовалутите в САЩ.