Франция няма да облага с данъци криптовалутните транзакции, но ще налага данъци върху капиталовите печалби, направени от конвертиране на дигитални във фиатни валути, според френския финансов министър Бруно Льо Мер.
Льо Меер заяви:
„Вярваме, че моментът, в който печалбите се конвертират в традиционни пари, е подходящото време за изчисляване на данъка.“
Според Bloomberg, подходът на нацията към прилагането на данъци при крипто транзакции трябва да помогне при мониторинга на трансферите в дигитална валута, което е предизвикателство в случаите, когато една криптовалута се разменя с друга.
Данъкът върху добавената стойност ще се прилага само когато криптовалута се използва за заплащане на стока или услуга, пояснява Льо Мер.
Съобщението на Франция идва малко след като правителството на Португалия каза, че няма да налага данъци върху крипто търговията и плащанията.
Докато Франция може да разреши някои криптовалути, Льо Мер разкрива, че националните регулатори блокират противоречивия проект за криптовалута на Facebook (Libra).
Министърът казва, че Libra излага на риск „паричния суверенитет” на държавите.
„Притесненията около Libra са сериозни. Така че искам да бъда абсолютно ясен: при тези условия не можем да разрешим развитието на Libra на европейска земя.“
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.