Местните власти във Франция в момента разследват френското подразделение на Binance за предполагаемо предоставяне на услуги в сектора на дигиталните активи по "незаконен" начин и участие в "действия, свързани с пране на пари при утежнени условия".
Местните власти в момента разследват френското подразделение на Binance за предполагаемо „незаконно“ предоставяне на услуги в сектора на дигиталните активи и за действия, свързани с пране на пари при утежнени условия.
Прокуратурата в Париж потвърди, че разследването е свързано с дейността на Binance като доставчик на услуги за дигитални активи.
Компанията е заподозряна, че до 2022 г. е действала извън правната рамка, насочвайки се към френски клиенти чрез местното си подразделение.
Разследването е предадено на SEJF, правителственото звено за борба с финансовите престъпления, а събраните доказателства ще бъдат подложени на допълнителен анализ.
Наскоро Binance обяви излизането си от Нидерландия и подаде заявление за прекратяване на регистрацията си в кипърския регулатор на ценни книжа.
През 2022 г. компанията получи регулаторно одобрение от френския пазарен регулатор и изрази ангажимента си към растежа на френската крипто екосистема.
Binance заяви сътрудничеството си с регулаторите и правоприлагащите органи, като подчерта спазването на законите и сигурното обработване на информацията за потребителите.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.