НАЧАЛО Регулации

FINRA дава съвет относно разкриването на ICO измамите

08.09.2018 12:19 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
FINRA дава съвет относно разкриването на ICO измамите

Криптовалутите са вълнуваща нова граница, но чиито граници могат да ви оставят уязвими към непознатото и податливи на най-големите клопки в крипто света: измами с ICO.

През последните две години почти 100 милиона долара са били откраднати в ICO измами. Една китайска компания, групата на Shenzhen Puyin Blockchain Group, открадна над 60 милиона долара. Блокчейн компании Cryptokami и NVO изглежда изчезнаха съответно с $ 8 милиона и $ 12 милиона.

От 902-те ICO, които излязоха през 2017 г., 46% са се провалили. Сред тях, 142 никога не са получили финансиране; 276 бяха измами или изчезнали; и още 113 са престанали да говорят за проектите си онлайн или липсват осиновители, за да направят проекта на разстояние.

С оглед на това, регулаторната организация за финансовата индустрия (FINRA), саморегулираща се организация, която налага федерални закони за ценни книжа, изброява следните съвети за потребителите и потенциалните инвеститори на ICO в текущите си серии с Better Business Burea за цифровите активи.

Бъдете предпазливи по отношение на високите изисквания или гаранции за инвестиция или на непринудени търговски площи, които ви подтикват да “действате сега”.

Проверете FINRA BrokerCheck за статута на регистрация и съответната информация за фирми или физически лица, които предлагат възможности за инвестиране.

Проверете базата данни EDGAR на SEC, за да разберете дали компанията пише със SEC. Ако е така, прочетете докладите и потвърдете информацията. Също така знаете, че SEC регистрацията все още не означава, че компанията е добра инвестиция или че това е правилната инвестиция за вас.

Бъдете предпазливи за акциите с огромни шпайкове в цената. Това може да бъде сигнал за потенциална манипулация или измама.

Направете го своя грижа и разберете къде се търгува акциите и обръщайте внимание на всякакви предупреждения към тях. Проучете извънборсовите пъмп и дъмп пазари. Някои пазари показват знак за спиране, който показва, че дадено дружество не може или няма да предостави важна информация на регулаторните органи, борсите или извънборсовите пазари, за да предупреди, че сигурността, компанията или служителят на компанията участват в спам кампания.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Американски сенатори искат да забранят алгоритмичните стабилни монети

Сенаторите Синтия Лумис и Кирстен Джилибранд съвместно предложиха нов законопроект, насочен към регулиране на стабилните монети, което отразява нарастващата спешност в Конгреса да се обърне внимание на регулаторния надзор върху дигиталните валути.

18.04.2024 11:00 2 мин. четене

Ще забрани ли Виетнам криптовалутите?

Министерството на правосъдието на Виетнам подчерта, че липсва конкретна правна рамка за регулиране на криптовалутите и виртуалните активи в страната, въпреки че те не са забранени.

14.04.2024 19:00 1 мин. четене

Как липсата на глобални крипто регулации се отразява на пазарите

Пазарът на криптовалути, въпреки бързия си растеж и широкото приемане, работи в регулаторна среда, която в значителна степен не е пригодена за всички участници на пазара, за инвеститорите и за цялостната стабилност на крипто екосистемата.

11.04.2024 17:15 3 мин. четене

Как се отразяват европейски крипто закони върху пазарите

Регламентът на Европейския съюз за криптоактивите, приет през 2023 г., който трябва да влезе в сила до края на годината, все още не е довел до увеличаване на деноминираните в евро крипто транзакции, според регулатора на ценни книжа на блока.

11.04.2024 17:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.