Криптовалутите са вълнуваща нова граница, но чиито граници могат да ви оставят уязвими към непознатото и податливи на най-големите клопки в крипто света: измами с ICO.
От 902-те ICO, които излязоха през 2017 г., 46% са се провалили. Сред тях, 142 никога не са получили финансиране; 276 бяха измами или изчезнали; и още 113 са престанали да говорят за проектите си онлайн или липсват осиновители, за да направят проекта на разстояние.
С оглед на това, регулаторната организация за финансовата индустрия (FINRA), саморегулираща се организация, която налага федерални закони за ценни книжа, изброява следните съвети за потребителите и потенциалните инвеститори на ICO в текущите си серии с Better Business Burea за цифровите активи.
Бъдете предпазливи по отношение на високите изисквания или гаранции за инвестиция или на непринудени търговски площи, които ви подтикват да „действате сега“.
Проверете FINRA BrokerCheck за статута на регистрация и съответната информация за фирми или физически лица, които предлагат възможности за инвестиране.
Проверете базата данни EDGAR на SEC, за да разберете дали компанията пише със SEC. Ако е така, прочетете докладите и потвърдете информацията. Също така знаете, че SEC регистрацията все още не означава, че компанията е добра инвестиция или че това е правилната инвестиция за вас.
Бъдете предпазливи за акциите с огромни шпайкове в цената. Това може да бъде сигнал за потенциална манипулация или измама.
Направете го своя грижа и разберете къде се търгува акциите и обръщайте внимание на всякакви предупреждения към тях. Проучете извънборсовите пъмп и дъмп пазари. Някои пазари показват знак за спиране, който показва, че дадено дружество не може или няма да предостави важна информация на регулаторните органи, борсите или извънборсовите пазари, за да предупреди, че сигурността, компанията или служителят на компанията участват в спам кампания.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.