Филипинският шампион по бокс и знаменитост Мани Пакяо пусна своя собствена криптовалута.
На 1 септември, South China Morning Post съобщи, че филипинският боксьор превърнал се в политик, пусна своя собствена марка с финансовата подкрепа на частни инвеститори като бившата футболна звезда на Ливърпул и Англия, Майкъл Оуен и Шейх Халед бин Зайед ал Нахиян, член на кралското семейство на Абу Даби.
Монетата Pac ще бъде добавена към Global Crypto Offering Exchange (GCOX) на Сингапур, което ще проправи пътя на феновете на филипинеца да купуват стоки и да общуват с него чрез социалните медии.
Съобщава се, че основателят и изпълнителният директор на GCOX, Джефри Лин, казва, че монетата не е предназначена само за набиране на пари, а за изграждане на цяла екосистема.
Пакяо, който в момента носи титлата в полутежка категория на Световната Боксова Асоциация, за първи път встъпи в длъжност като сенатор във Филипините през юни 2016 г.
Както бе съобщено по-рано, американският певец Джейсън Деруло също планира да пусне своя собствена криптовалута в платформата.
Главният комуникационен директор на GCOX, Евън Нгоу, каза:
„Ние сме решени да съберем разнообразен, много талантлив набор от звезди в GCOX, а Джейсън със сигурност няма да бъде последният музикант, който ще се присъедини към нашите редици.“
В своята бяла книга GCOX посочват, че тяхната технология е изградена на блокчейна Acclaim и е проектирана да облагодетелства известни личности в различни точки от кариерата им.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.