Федералният резерв взе решение да запази лихвените проценти без промяна, като заложи на предпазливостта, докато следи инфлацията и икономическото въздействие на ранните политики на президента Доналд Тръмп.
Откакто се завърна на поста, Тръмп издаде укази, включително за замразяване на разходите, и заплаши с 25% мита върху мексиканския и канадския внос – стъпки, които биха могли да стимулират инфлацията.
Междувременно търговският дефицит на САЩ нарасна с 18% през декември, тъй като бизнесът бързаше да внася стоки в навечерието на потенциалните промени в политиката.
Въпреки че някои инвеститори очакват намаляване на лихвените проценти по-късно през 2025 г., Фед остава колеблив, опасявайки се да промени курса си, ако инфлацията се повиши. Пазарите на облигации реагираха с повишаване на дългосрочната доходност, което отразява съмненията относно бъдещата парична политика.
На пресконференцията си председателят на Фед Джером Пауъл потвърди независимостта на банката, като отхвърли призивите на Тръмп за незабавни съкращения. При положение че инфлацията все още е над целевата и растежът е силен, сроковете за намаляване на лихвените проценти остават несигурни.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.