Бившият изпълнителен директор на Goldman Sachs Раул Пал предположи, че крипто пазарите може да преживеят значителен скок по-рано от очакваното.
В неотдавнашно видео на „Real Vision Crypto“ Пал сравни настоящия крипто пазар с бичия пазар от 2015-2016 г., при който цялото пространство се повиши с над 700% в рамките на няколко месеца.
Той смята, че макроикономическите условия показват предстояща криза, което ще принуди Федералния резерв да се намеси и да въведе спасителни пакети. Той отбеляза сходства между настоящата структура на пазара и цикъла от 2015-2016 г. През 2019 г. имаше значителна корекция след значителен първоначален ръст от 300%, който в крайна сметка доведе до параболично покачване.
Пал прогнозира, че предстоящият параболичен скок този път може да настъпи по-рано поради предстояща банкова криза в регионалните банки, което ще накара Федералния резерв да се намеси. Нарастващите лихвени проценти и обърнатата крива на доходността означават проблеми за банките.
Освен това той предположи, че кризата ще даде повод на Федералния резерв да промени ястребовата си позиция и да предостави ликвидност на правителството, за да управлява огромния си държавен дълг.
Пал предложи Фед да затегне допълнително лихвените проценти, за да предизвика криза, която да му позволи впоследствие да намали лихвените проценти и да монетизира дълга.
Ако не успее да направи това, правителството ще бъде принудено да печата повече пари, за да покрие по-високите плащания по дълга, което ще доведе до катастрофална ситуация.
Монетизирането на дълга традиционно се отнася до това, че правителството заема пари от централната си банка, за да финансира разходи.
При този сценарий правителството на САЩ би могло да продаде облигации директно на Федералния резерв, което да предизвика емитирането на свежа ликвидност.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.