ФБР издаде предупреждение към крипто компаниите и DeFi бизнеса за сложни кибератаки с произход от Северна Корея.
Атаките, организирани от спонсорирани от държавата кибер престъпници от Корейската народнодемократична република, включват усъвършенствани тактики за манипулация, насочени към внедряване на зловреден софтуер и кражба на дигитални активи.
Тези тактики са щателно разработени, като включват обширни предварителни оперативни проучвания, създаване на индивидуални фалшиви сценарии и използване на техники за олицетворяване, които използват човешката психология и доверие.
Севернокорейските кибероператори провеждат задълбочено разузнаване, за да съберат подробна информация за своите цели, което им позволява да изготвят изключително убедителни сценарии за атаки. Тези сценарии често включват предложения за работа, инвестиции или партньорства, които изглеждат легитимни поради персонализирания си характер. Нападателите водят дълги разговори, понякога в продължение на седмици или месеци, за да изградят връзка и доверие с жертвата, което прави евентуалното злонамерено намерение по-трудно за откриване.
Друга ключова тактика е самозванството, при което нападателите се представят за известни лица или надеждни компании, като използват реалистични изображения и дори създават фалшиви компании или събития, за да повишат своята надеждност. ФБР изтъква няколко индикатора, които могат да подскажат, че дадена компания или физическо лице са обект на атака, като например непоискани заявки за изпълнение на код, неочаквани предложения за работа или необичайни заявки за прехвърляне на разговори към по-малко сигурни платформи.
Разпознаването на тези признаци е от решаващо значение за организациите, за да се предпазят от тези сложни атаки. Развиващите се тактики на севернокорейските кибернетични актьори подчертават постоянната заплаха, пред която е изправена криптовалутната индустрия.
Дългогодишният дебат между Биткойн (BTC) и златото като инвестиционни активи отново предизвика сблъсък между легендарния трейдър Питър Бранд и дългогодишния крипто скептик Питър Шиф.
Мениджърът на активи WisdomTree поиска да оттегли от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) своето S-1 заявление за спот Етериум борсово търгуван фонд (ETF), повече от три години след първоначалното му подаване.
Бизнес сегментът на OpenAI, включващ продуктите ChatGPT Enterprise, Team и Edu, е увеличил платената си потребителска база с близо 67% от април насам, като към 5 септември е надхвърлил един милион потребители.
Индийското звено за финансово разузнаване (FIU) обмисля възобновяването на дейността на още две международни крипто борси.