Блокчейнът от първи слой Fantom стартира децентрализиран механизъм за финансиране на блокчейн проекти, управлявани от общността.
Според информацията механизмът известен още като „Ecosystem vault“ предоставя възможност на проектите да си осигурят финансиране, за да изградят dApps върху Fantom. Той осигурява начин, по който разработчиците могат да получат капитал, без да разчитат на посредници или външни източници на финансиране.
Механизмът ще получава 10% от таксите за транзакции, платени в блокчейна във FTM (родния актив на блокчейна), който се контролира само от стейкърите на токена.
За да кандидатстват за финансиране, проектите ще трябва да създадат публикация във форума, а след това кандидатурите ще бъдат гласувани от членовете на общността, като за успешното отпускане на безвъзмездни средства е необходимо поне 55% одобрение от гласуващите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн проби над $22,500 – масови ликвидации на шортове
Максималната сума, която може да бъде поискана, ще бъде равна на общото предлагане на Fantom токени в трезора към момента на подаване на заявлението. Понастоящем в него се намират около 69,000 FTM, което към момента на публикуване на статията се равнява на около $24,000. Плащанията ще се разпределят чрез Llamapay – автоматизирана услуга за криптоплащания.
Според компанията за ончейн анализ Nansen няколко блокчейна отчитат рязко повишаване на активността на потребителите, начело със Sonic, която регистрира впечатляващ 89% ръст на активните адреси през последните 7 дни.
Последните данни на GitHub разкриват кои блокчейни и отделни проекти са привлекли най-много внимание от страна на разработчиците през изминалата седмица – ключов сигнал за силата на проектите в дългосрочен план.
Tether, водещият емитент на стабилни монети, постепенно преустановява поддръжката на пет по-стари блокчейна.
Държавната банка за развитие на Германия NRW.BANK емитира облигации на стойност €100 милиона ($116.7 милиона) базирани на блокчейн, което е едно от най-големите публични предложения на дигитални ценни книжа в Европа.