Блокчейнът от първи слой Fantom стартира децентрализиран механизъм за финансиране на блокчейн проекти, управлявани от общността.
Според информацията механизмът известен още като „Ecosystem vault“ предоставя възможност на проектите да си осигурят финансиране, за да изградят dApps върху Fantom. Той осигурява начин, по който разработчиците могат да получат капитал, без да разчитат на посредници или външни източници на финансиране.
Механизмът ще получава 10% от таксите за транзакции, платени в блокчейна във FTM (родния актив на блокчейна), който се контролира само от стейкърите на токена.
За да кандидатстват за финансиране, проектите ще трябва да създадат публикация във форума, а след това кандидатурите ще бъдат гласувани от членовете на общността, като за успешното отпускане на безвъзмездни средства е необходимо поне 55% одобрение от гласуващите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн проби над $22,500 – масови ликвидации на шортове
Максималната сума, която може да бъде поискана, ще бъде равна на общото предлагане на Fantom токени в трезора към момента на подаване на заявлението. Понастоящем в него се намират около 69,000 FTM, което към момента на публикуване на статията се равнява на около $24,000. Плащанията ще се разпределят чрез Llamapay – автоматизирана услуга за криптоплащания.
Lido може скоро да промени начина, по който се вземат решения в рамките на своята екосистема. Ново предложение, LIP-28, представено на 8 май, има за цел да даде на притежателите на стейкнати Етериум токени (stETH) правото да се противопоставят на потенциално вредни решения, взети от гласуващите с LDO токени.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин призова за основна промяна на дизайна на блокчейна, предупреждавайки, че нарастващата сложност на мрежата застрашава нейния дългосрочен успех.