НАЧАЛО Крипто Крими

Фалшиво приложение на Uniswap краде хиляди от Google потребители

20.11.2020 18:06 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Фалшиво приложение на Uniswap краде хиляди от Google потребители

Според редица съобщения в Google Play е забелязано фалшиво приложение Uniswap и се твърди, че някои жертви са загубили хиляди долари от него.

Според основателя на Nuggets News Алекс Сондърс, фалшиво приложение Uniswap е достъпно за изтегляне от Google Play Store. Към момента на писане на статията, технологичният гигант все още не е премахнал зловредното приложение.

Сондърс добави, че някой вече е загубил $20,000 в приложението, което очевидно иска частни ключове.

Измами с подобие на Uniswap

Google Play Store има над сто фалшиви отзива, които дават на зловредния софтуер оценка от 4,5 звезди. Той е изтеглен над сто пъти и е качен от фалшив имейл акаунт за разработчици, наречен [email protected].

Когато се опитва да подаде сигнал за измамно приложение и да го маркира като неподходящо, Google пренасочва потребителите към мрежа от страници, които не успяват да изпълнят задачата да предупредят компанията за съмнителните приложения в нейния магазин за приложения.

Някои от отговорите на туита коментираха, че хората не са склонни да инвестират в крипто заради подобни неща.

Очевидно, това не е единственото фалшиво приложение Uniswap, като миналата седмица бе съобщено за подобна измама.

Вектори на Атака

Google не е единственият, който разпространява измами и злонамерен софтуер. Facebook е разсадник на дезинформация и измами и масово се съобщава, че гигантът на социалните медии е признат за виновен в пускането на измамна реклама в края на 2019 г.

Производителят на хардуерни портфейли Ledger също е платформа за измамници, тъй като фишинг кампаниите, насочени към потребителите, ескалират след пробив на данните по-рано тази година.

Потребителите, закупили хардуерни портфейли на Ledger, се събуждат с неприятни имейли, в които се твърди, че техните крипто активи са застрашени от кражба. Някои дори са осъществили достъп до устройствата си, за да ги открият празни и компанията не предлага никаква поддръжка, обвинявайки крайния потребител за тези на пръв поглед невъзможни набези.

Хардуерните портфейли не са надеждни, въпреки твърденията от  компаниите, които ги създат – рисковете са реални и криптоактивите могат да бъдат загубени.

Според неотдавнашен доклад на CipherTrace криптопрестъпността всъщност е намаляла тази година, но децентрализираните финансови измами са се увеличили. През 2020 г. има загуби и кражби, свързани с DeFi протоколи, за около $100 милиона, се добавя в доклада.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Крипто компания съди американски регулатор заради Етериум

Consensys, компанията майка на MetaMask, предприе съдебни действия срещу Комисията по ценни книжа и борси (SEC) в съд в Тексас, твърдейки, че регулаторните превишават правата си.

26.04.2024 10:00 2 мин. четене

Американските власти арестуваха основателите на крипто портфейл заради пране на пари

В значително развитие властите на САЩ арестуваха Кеоне Родригез и Уилям Хил съоснователите на Samourai Wallet, по обвинения, свързани с управление на нелицензиран бизнес за прехвърляне на пари и заговор за извършване на пране на пари.

25.04.2024 17:00 1 мин. четене

SEC иска да глоби основателя на Terra с над $5 милиарда

Съобщава се, че SEC търси рекордна глоба от $5.3 милиарда срещу До Куон, изпадналия в немилост основател на екосистемата Terra.

25.04.2024 11:00 1 мин. четене

Нови арестувани, свързани с крипто измамата OneCoin

Уилям Моро е изправен пред обвинения в банкови измами, свързани с крипто схемата OneCoin, според документи в Окръжния съд на САЩ за Южния окръг на Ню Йорк.

25.04.2024 8:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.