Начало » Крипто Крими » Фалшиво приложение на Uniswap краде хиляди от Google потребители

Фалшиво приложение на Uniswap краде хиляди от Google потребители

20.11.2020 18:06 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Фалшиво приложение на Uniswap краде хиляди от Google потребители

Според редица съобщения в Google Play е забелязано фалшиво приложение Uniswap и се твърди, че някои жертви са загубили хиляди долари от него.

Според основателя на Nuggets News Алекс Сондърс, фалшиво приложение Uniswap е достъпно за изтегляне от Google Play Store. Към момента на писане на статията, технологичният гигант все още не е премахнал зловредното приложение.

Сондърс добави, че някой вече е загубил $20,000 в приложението, което очевидно иска частни ключове.

Измами с подобие на Uniswap

Google Play Store има над сто фалшиви отзива, които дават на зловредния софтуер оценка от 4,5 звезди. Той е изтеглен над сто пъти и е качен от фалшив имейл акаунт за разработчици, наречен [email protected].

Когато се опитва да подаде сигнал за измамно приложение и да го маркира като неподходящо, Google пренасочва потребителите към мрежа от страници, които не успяват да изпълнят задачата да предупредят компанията за съмнителните приложения в нейния магазин за приложения.

Някои от отговорите на туита коментираха, че хората не са склонни да инвестират в крипто заради подобни неща.

Очевидно, това не е единственото фалшиво приложение Uniswap, като миналата седмица бе съобщено за подобна измама.

Вектори на Атака

Google не е единственият, който разпространява измами и злонамерен софтуер. Facebook е разсадник на дезинформация и измами и масово се съобщава, че гигантът на социалните медии е признат за виновен в пускането на измамна реклама в края на 2019 г.

Производителят на хардуерни портфейли Ledger също е платформа за измамници, тъй като фишинг кампаниите, насочени към потребителите, ескалират след пробив на данните по-рано тази година.

Потребителите, закупили хардуерни портфейли на Ledger, се събуждат с неприятни имейли, в които се твърди, че техните крипто активи са застрашени от кражба. Някои дори са осъществили достъп до устройствата си, за да ги открият празни и компанията не предлага никаква поддръжка, обвинявайки крайния потребител за тези на пръв поглед невъзможни набези.

Хардуерните портфейли не са надеждни, въпреки твърденията от  компаниите, които ги създат – рисковете са реални и криптоактивите могат да бъдат загубени.

Според неотдавнашен доклад на CipherTrace криптопрестъпността всъщност е намаляла тази година, но децентрализираните финансови измами са се увеличили. През 2020 г. има загуби и кражби, свързани с DeFi протоколи, за около $100 милиона, се добавя в доклада.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто кражбите достигат $2.1 милиарда през 2025 година

Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.

27.06.2025 16:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Cointelegraph и CoinMarketCap претърпяха хакерски атаки – за какво да внимаваме?

Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.

23.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.