Нов доклад на CipherTrace показва, че престъпността в криптовалутното пространство намалява, докато процъфтяващият децентрализиран финансов (DeFi) сектор е изпълнен с хакове.
Според компанията количеството пари, загубенo поради крипто измами, кражби и хакерски атаки, е достигнало $1,8 милиарда 10 месеца след началото на 2020 г., което е значително по-малко от $4,5 милиарда, отчетени през 2019 година.
Междувременно, компанията съобщава на Reuters, че общата сума на откраднатите пари в хакове на DeFi протоколи възлиза на $98 милиона, което е експоненциално по-голямо от „почти незначителното“ количество през миналата година.
Главният изпълнителен директор на CipherTrace Дейв Джеванс казва, че централизираните крипто борси засилват сигурността, докато зараждащият се DeFi пазар, който се състои от протоколи, предлагащи равностойни начини за отпускане и заемане на активи, както и печалба за осигуряване на ликвидност, остава уязвим.
„Фирми и частни лица са пуснали на пазара DeFi продукти, които не са преминали през проверка и валидиране на сигурността. Така че хората разбират, че тук има слабост.„
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.